LAJMI I FUNDIT:

Dy sfida interesante në xhiron e fundit të Ligës Unike te femrat

Dy sfida interesante në xhiron e fundit të Ligës Unike te femrat
(Foto: ligaunike.com)

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e dhjetë në Ligën Unike të femrave, apo e fundit për garat e rregullta, ku do të përcaktohet renditja përfundimtare dhe gjysmëfinalet e “Play-off”-it.

Reklama

Takimi i parë është ndërmjet skuadrave tiranase, Tirana dhe Partizanit. Tirana numëron nëntë humbje në nëntë ndeshje të zhvilluara, kurse vashat e Partizanit kanë dy fitore e shtatë humbje.

Pasi u përballën në Superligën e Kosovës, Bashkimi dhe Penza, kësaj radhe sfidohen në Ligën Unike. Prizrenaset kanë pesë fitore e katër humbje, ndërsa pejanet shtatë fitore e dy humbje, prandaj pritet një ndeshje shumë interesante dhe rivalizuese.

Të enjten zhvillohet ndeshja e fundit e kësaj xhiro dhe e fundit për garat e rregullta mes Prishtinës dhe Flamurtarit. Vashat prishtinase kanë gjashtë fitore e tri humbje, ndërsa skuadra nga Vlora ka shtatë fitore e dy humbje.


Liga Unike e Femrave – Java 10

E mërkurë

18:00 Tirana – Partizani

19:00 Bashkimi – Penza

E enjte

19:30 Prishtina – Flamurtari


Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori