LAJMI I FUNDIT:

Mësohen shpërblimet për Final 4 të Ligës Unike në konkurrencën e femrave

Mësohen shpërblimet për Final 4 të Ligës Unike në konkurrencën e femrave
(Foto: ligaunike.com)

Më 23 dhe 24 mars në Prishtinë do të organizohet Final 4 i Ligës Unike në konkurrencën e femrave.

Reklama

Në këtë Final 4 marrin pjesë katër skuadrat më të mira të kësaj lige: Prishtina, Bashkimi, Penza dhe Flamurtari.

Dy gjysmëfinale shumë interesante priten mes Penzës dhe Bashkimit, si dhe Prishtinës e Flamurtarit.

Katër skuadrat që luftojnë për trofeun e Ligës Unike në konkurrencën e femrave
Lexo po ashtu Katër skuadrat që luftojnë për trofeun e Ligës Unike në konkurrencën e femrave

Në konkurrencën e femrave Liga Unike do të ofrojë shpërblime për dy gjysmëfinalistët nga 1.500 euro, për finalistët nga 3.000 euro dhe për klubin i cili shpallet kampion i Ligës Unike do të ndahen 6.000 euro (15.000 euro gjithsej).

Ky është edicioni i parë dhe historik i Ligës Unike te femrat, ku do të mësohet kampioni i parë i kësaj gare.

Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori