LAJMI I FUNDIT:

Aulona Muhadri ‘MVP’ e xhiros së nëntë në Ligën Unike

Aulona Muhadri ‘MVP’ e xhiros së nëntë në Ligën Unike

Në javën e nëntë të Ligës Unike të femrave u zhvilluan disa përballje mjaft interesante, duke përmendur ndeshjen Tirana-Penza që shkoi në dy vazhdime.

Reklama

Bashkimi të mërkurën mbrëma në Tiranë mundi Partizanin, ku shkëlqeu Aulona Muhadri. Basketbollistja prizrenase kishte 25 pikë, 14 kërcime dhe tri asistime. Qendra e Kosovës kishte indeksin 38, apo më të lartin e kësaj xhiro, duke u shpallur MVP. Ajo u ndihmua nga Dasia Evans me 21 pikë, 13 kërcime dhe një asistim.

Prishtina mundi liderin Flamurtarin, duke siguruar një vend në Final 4. Te skuadra prishtinase më të mirat ishin Adrienne Godbold me 25 pikë, tetë kërcime dhe 4 asistime, si dhe Sarah Mgbeike (Prishtina) 28 pikë, shtatë kërcime dhe dy asistime.

Tirana pas dy vazhdimeve mundi Penzën, ku më e mira ishte basketbollistja bardheble Klea Verri me 20 pikë, dhjetë kërcime dhe tetë asistime.

Top 5

Aulona Muhadri (Bashkimi) 25 pikë, 14 kërcime, 3 asistime

Adrienne Godbold (Prishtina) 25 pikë, 8 kërcime, 4 asistime

Sarah Mgbeike (Prishtina) 28 pikë, 7 kërcime, 2 asistime

Klea Verri (Tirana) 20 pikë, 10 kërcime, 8 asistime

Dasia Evans (Bashkimi) 21 pikë, 13 kërcime, 1 asistim

Në trend Sport

Më shumë
Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Ligat tjera
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League

"Lojtarët që kryejnë marrëdhënie seksuale katër herë në muaj nuk mund të luajnë për mua" - Simeone me mendim që ka befasuar shumëkënd

La Liga
Milani në bisedime të avancuara me Ilkay Gundogan

Milani në bisedime të avancuara me Ilkay Gundogan

Serie A
Kalo në kategori