LAJMI I FUNDIT:

Ponte Prizreni merr fitore në udhëtim ndaj Apolonisë

Ponte Prizreni merr fitore në udhëtim ndaj Apolonisë

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Apolonisë së Fierit në udhëtim me rezultat 69-87 (20:29, 18:17, 17:26, 14:15), në xhiron e parë të Ligës Unike.

Reklama

Prizrenasit ishin më të mirë në çerekun e parë dhe të tretë, duke regjistruar fitoren e dytë në këtë edicion, pasi javën e kaluar mposhtën Pejën.

Në takimin që u zhvillua në Vlorë, pas një fillimi të barabartë, mysafirët në katër minutat e fundit të pjesës së parë, u shkëputën, duke e fituar këtë pjesë 20:29. Në periudhën e dytë u zhvillua lojë më e barabartë, ndërsa skuadrat shkuan në pushim me shifrat 38-46.

Skuadra nga Fieri ngushtoi shifrat në 43:47, por më pas prizrenasit u shkëputën deri në 17 pikë, ndërsa rezultati pas 30 minutash ishte 55:72. Mysafirët menaxhuan epërsinë dhe lojën në dhjetë minutat e fundit për të triumfuar 69-87.

Te Apolonia u dallua Ernest Myles me 18 pikë e tetë kërcime, kurse te Ponte Prizreni u dalluan Ivan Koljeviq me 16 pikë, gjashtë kërcime e gjashtë asistime dhe Dachon Burke me 22 pikë e pesë kërcime.

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori