LAJMI I FUNDIT:

KF 2 Korriku

63 Artikuj

Trepça’89, 2 Korriku dhe Drita triumfojnë në “Play-Off”-in Nacional

Trepça’89, 2 Korriku dhe Drita triumfojnë në “Play-Off”-in Nacional

Superliga
Vjosa fiton thellë ndaj 2 Korrikut dhe kalon në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Vjosa fiton thellë ndaj 2 Korrikut dhe kalon në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Superliga
Rikthehet futbolli në Kosovë pas pushimit dimërorë, katër ndeshje të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës

Rikthehet futbolli në Kosovë pas pushimit dimërorë, katër ndeshje të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës

Superliga
Hidhet shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës: Ndeshja kryesore mes Gjilanit dhe Prishtinës

Hidhet shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës: Ndeshja kryesore mes Gjilanit dhe Prishtinës

Superliga
Kompletohen 16 ekipet e mbetura në garë për Kupën e Kosovës, dihet edhe data e shortit

Kompletohen 16 ekipet e mbetura në garë për Kupën e Kosovës, dihet edhe data e shortit

Sport vendor
Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë
Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Liga e Parë
Gola dhe befasi – rezultatet dhe tabelat në dy grupet e Ligës së Parë

Gola dhe befasi – rezultatet dhe tabelat në dy grupet e Ligës së Parë

Liga e Parë
Goli i javës në futbollin kosovar vije nga vajzat e 2 Korrikut – Altrisa Gashi shënoi me gërshërë nga një pozitë pothuajse e pamundur

Goli i javës në futbollin kosovar vije nga vajzat e 2 Korrikut – Altrisa Gashi shënoi me gërshërë nga një pozitë pothuajse e pamundur

Kosovë
Zyrtare: Ballkani transferon talentin më premtues në futbollin kosovar

Zyrtare: Ballkani transferon talentin më premtues në futbollin kosovar

Superliga
Pjesëmarrëse edhe gjiganti turk Besiktas, fillon turneu i organizuar nga 2 Korriku

Pjesëmarrëse edhe gjiganti turk Besiktas, fillon turneu i organizuar nga 2 Korriku

Superliga
FFK dërgon telegram ngushëllimi për vdekjen e futbollistit të ri, Leon Syla

FFK dërgon telegram ngushëllimi për vdekjen e futbollistit të ri, Leon Syla

Superliga
Ka ndërruar jetë në moshën 15 vjeçare futbollisti i 2 Korrikut, Leonit Syla

Ka ndërruar jetë në moshën 15 vjeçare futbollisti i 2 Korrikut, Leonit Syla

Kosovë
Njëri prej më të mirëve në dy dekadat e fundit – Mentor Zhdrella i jep fund karrierës si futbollist

Njëri prej më të mirëve në dy dekadat e fundit – Mentor Zhdrella i jep fund karrierës si futbollist

Superliga
Hidhet shorti edhe për Ligën e Parë, mësohen çiftet

Hidhet shorti edhe për Ligën e Parë, mësohen çiftet

Liga e Parë
Ardi Ajdini nënshkruan kontratë trevjeçare me Prishtinën

Ardi Ajdini nënshkruan kontratë trevjeçare me Prishtinën

Superliga
Zyrtare: Endrit Baholli i bashkohet Prishtinës

Zyrtare: Endrit Baholli i bashkohet Prishtinës

Superliga
SHF “Kurda” kampion në U13 në ‘Play-Off”-in Nacional

SHF “Kurda” kampion në U13 në ‘Play-Off”-in Nacional

Kosovë
Talenti Elton Krasniqi kalon te VfB Stuttgart

Talenti Elton Krasniqi kalon te VfB Stuttgart

Bundesliga
Rikthehet futbolli kosovar, sot zhvillohet katër ndeshje në 1/8 e finales në Kupën e Kosovës

Rikthehet futbolli kosovar, sot zhvillohet katër ndeshje në 1/8 e finales në Kupën e Kosovës

Superliga
Rikthehet futbolli kosovar me ndeshjet e Kupës, delegohen gjyqtarët për 1/8 e finales

Rikthehet futbolli kosovar me ndeshjet e Kupës, delegohen gjyqtarët për 1/8 e finales

Superliga
Orari i ndeshjeve të 1/8-tës së finales së Kupës së Kosovës

Orari i ndeshjeve të 1/8-tës së finales së Kupës së Kosovës

Sport vendor
Hidhet shorti për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

Hidhet shorti për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

Superliga
Favoritët kalojnë në rrethin tjetër të Kupës së Kosovës

Favoritët kalojnë në rrethin tjetër të Kupës së Kosovës

Superliga


mob5