LAJMI I FUNDIT:
Karim Benzema

Karim Benzema

1037 Artikuj

Info

Karim Benzema është futbollist francez i lindur më 19 dhjetor 1987.

Karim Benzema flet për thashethemet në lidhje me largimin e tij nga Real Madrid

Karim Benzema flet për thashethemet në lidhje me largimin e tij nga Real Madrid

La Liga
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Real Madridi mund të njoftojë së shpejti largimin e Benzemas

Real Madridi mund të njoftojë së shpejti largimin e Benzemas

La Liga
Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Ligat tjera
Real Madridi shqetësohet për Benzemën pas ofertës marramendëse nga Arabia Saudite

Real Madridi shqetësohet për Benzemën pas ofertës marramendëse nga Arabia Saudite

La Liga
‘Super ushqimi’ që po i mban në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman

‘Super ushqimi’ që po i mban në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman

Ndërkombëtare
Benzema tundohet nga oferta që ka pranuar prej Arabisë Saudite

Benzema tundohet nga oferta që ka pranuar prej Arabisë Saudite

La Liga
Reali merr fitore përballë Vallecanos

Reali merr fitore përballë Vallecanos

La Liga
Planet e Florentino Perez për ekipin e sezonit 2023/24 – Real Madridi i së ardhmes kalon tek të rinjtë

Planet e Florentino Perez për ekipin e sezonit 2023/24 – Real Madridi i së ardhmes kalon tek të rinjtë

La Liga
Shqetësime te Real Madridi para ndeshjes me Man Cityn në Ligën e Kampionëve

Shqetësime te Real Madridi para ndeshjes me Man Cityn në Ligën e Kampionëve

La Liga
Ndjekja e ‘frikshme’ e Benzemas për Lewandowskin, gara për Pichichi shumë e zjarrtë në ndeshjet e fundit në La Liga

Ndjekja e ‘frikshme’ e Benzemas për Lewandowskin, gara për Pichichi shumë e zjarrtë në ndeshjet e fundit në La Liga

La Liga
Vetëm pjesa e parë, Benzema kompleton het-trikun e tij

Vetëm pjesa e parë, Benzema kompleton het-trikun e tij

La Liga
Arsyeja pse Real Madridi është i bindur se mund të sjell Haalandin si pasues të Benzemas

Arsyeja pse Real Madridi është i bindur se mund të sjell Haalandin si pasues të Benzemas

La Liga
Kontrata e Benzemas me Real Madridin tashmë është zgjatur për shkak të klauzolës unike

Kontrata e Benzemas me Real Madridin tashmë është zgjatur për shkak të klauzolës unike

La Liga
Nga Messi dhe Ronaldo te Raul – Golashënuesit më të mirë të të gjitha kohërave në La Liga

Nga Messi dhe Ronaldo te Raul – Golashënuesit më të mirë të të gjitha kohërave në La Liga

La Liga
Real Madridi siguron rinovimin e kontratës me yllin e ekipit, katër të tjerë ende në pritje

Real Madridi siguron rinovimin e kontratës me yllin e ekipit, katër të tjerë ende në pritje

La Liga
Real Madridi mbetet mbret në Ligën e Kampionëve, fiton pastër ndaj Chelseat

Real Madridi mbetet mbret në Ligën e Kampionëve, fiton pastër ndaj Chelseat

Liga e Kampionëve
Mbretërit me Benzeman në formë shkojnë në pushim në avantazh përballë Chelseat

Mbretërit me Benzeman në formë shkojnë në pushim në avantazh përballë Chelseat

Liga e Kampionëve
Real Madridi kalon në epërsi – shënon i zakonshmi Karim Benzema

Real Madridi kalon në epërsi – shënon i zakonshmi Karim Benzema

Liga e Kampionëve
Shihni se si Benzema i përmbahet rreptësisht agjërimit

Shihni se si Benzema i përmbahet rreptësisht agjërimit

Liga e Kampionëve
Ofertë qindra milionëshe nga Arabia Saudite, Benzema merr vendimin për të ardhmen e tij

Ofertë qindra milionëshe nga Arabia Saudite, Benzema merr vendimin për të ardhmen e tij

La Liga
Notat e lojtarëve, Barcelona 0-4 Real Madrid: Benzema pothuajse perfekt

Notat e lojtarëve, Barcelona 0-4 Real Madrid: Benzema pothuajse perfekt

La Liga
Karim Benzema i pandalshëm, shënon dy herë në pjesën e dytë ndaj Barcelonës

Karim Benzema i pandalshëm, shënon dy herë në pjesën e dytë ndaj Barcelonës

La Liga
Reagimi interesant i Xavit kur pyetet për dallimet mes Lewandoskit dhe Benzemas

Reagimi interesant i Xavit kur pyetet për dallimet mes Lewandoskit dhe Benzemas

La Liga