LAJMI I FUNDIT:

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës
Reklama

Real Madrid dhe Barcelona është rivaliteti më i madh në futbollin botëror.

Sa herë që këto të dyja luajnë, më shumë se një miliard njerëz gjejnë kohën për të parë ‘El Clasico’, një ndeshje që rrallëherë zhgënjen dhe jep gjithmonë spektakël.


Trajneri i Barcelonës, Xavi – shpesh gjen kohën për të hedhur thimba ndaj Real Madridit, por këtë herë – ishte ndryshe.

Barcelona planifikon tre nënshkrime me kosto të ulët për sezonin e ri
Lexo po ashtu Barcelona planifikon tre nënshkrime me kosto të ulët për sezonin e ri

Trajneri spanjoll u pyet për lojtarët më të vështirë që ka dhe kishte Real Madridi gjatë kohës që ishte trajner i Barcelonës.

Xavi ka thënë se Vinicius Junior dhe Karim Benzema (tani pjesë e Al Ittihad), ishin lojtarët më të vështirë për t’u ndalur.

“Lojtarët më të vështirë me të cilët është përballur skuadra ime? Vini Junior dhe Karim Benzema na kanë shkaktuar shumë probleme”,  deklaroi Xavi, ndërsa përmendi edhe Marcus Rashford.

Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet
Lexo po ashtu Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

Në kohën e tij si trajner i Barcelonës, Benzema ka arritur të shënojë gjashtë gola në më pak se dy vite ndaj skuadrës së Xavit, duke dhënë edhe dy asistime. Në të njëjtën periudhë, Vinicius ka shënuar dy herë kundër Barcelonës, ndërsa ka dhënë katër asistime.

Real Madrid do të përballet me Barcelonën më 28 tetor në ‘Montjuic’,  aktualisht Real Madrid është një pikë përpara Barcelonës në La Liga, por të dyja skuadrat do të luajnë dy ndeshje para El Clasicos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori