LAJMI I FUNDIT:

Talenti i humbur në La Liga: 19 lojtarët më të mirë që janë larguar në këtë afat kalimtar

Talenti i humbur në La Liga: 19 lojtarët më të mirë që janë larguar në këtë afat kalimtar

Futbolli spanjoll ka pushuar së qeni një nga fuqitë e mëdha ekonomike, pasi këtë afat kalimtar kanë ikur vitet e investimeve të mëdha dhe në të cilin lojtarët më të mirë u larguan nga La Liga.

Yje si Jude Bellingham apo Ilkay Gundogan kanë ardhur në La Liga gjatë këtij afati kalimtar, por gjatë rrugës ka pasur disa lojtarë që kanë shkuar jashtë vendit.

Gazeta spanjolle Marca po e llogarit se ky është ‘talenti’ që ka humbur futbolli spanjoll, pasi pjesë e largimeve ishin shumë emra të mëdhenj.

Karim Benzema, Sergio Busquets, Jordi Alba, Ousmane Dembele, Marco Asensio, Gabri Viega dhe Ansu Fati ishin disa nga emrat më të mëdhenj të larguar këtë verë.

Të gjitha transferimet e kalimtar veror
Lexo po ashtu Të gjitha transferimet e kalimtar veror

Përveç tyre, pati edhe legjenda si Joaquin dhe David Silva, të cilët vendosen të pensionohen këtë verë duke i dhënë fund karrierës.

Më poshtë keni listën me lojtarët që u larguan dhe ‘varfëruan’ kampionatin spanjoll, La Liga:

Karim Benzema Benzema (Real Madrid – Ittihad)

Gabri Veiga (Celta Vigo – Al Ahli)

Ousmane Dembele (Barcelona – PSG)

Sergio Canales (Real Betis – Rayados de Monterrey)

Joaquin Sanchez (Pension)

Sergio Busquets (Barcelona – Inter Miami)

Jordi Alba (Barcelona – Inter Miami)

Ansu Fati (Barcelona – Brighton)

Frank Kessie (Barcelona – Al Ahli)

Yassine Bono (Sevilla – Al Hilal)

Samu Chukwueze (Villarreali – Milan)

Marco Asensio (Real Madrid – PSG)

Edinson Cavani (Valencia – Boca Juniors)

Gonzalo Montiel (Sevilla – Nottingham Forest)

Juanmi Jimenez (Real Betis – Al Riyah)

Kang-in Lee (Mallorca – PSG)

Nico Jackson (Villarreali – Chelsea)

Paul Torres (Villarreali – Aston Villa)

David Silva (Pension)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori