LAJMI I FUNDIT:

‘Paratë nuk janë të rëndësishme për mua’ – Son thumbon Ronaldon e Benzeman duke refuzuar kalimin në Arabinë Saudite

‘Paratë nuk janë të rëndësishme për mua’ – Son thumbon Ronaldon e Benzeman duke refuzuar kalimin në Arabinë Saudite
(Foto: Getty Images)

Son Heung-Min duket ta ketë ngacmuar Cristiano Ronaldon dhe Karim Benzeman me deklaratën se paratë nuk kanë rëndësi për të, në vazhdën e spekulimeve se mund ta vazhdojë karrierën në Arabinë Saudite.

Anësori i Tottenham Hotspur është lidhur me një kalim te klubet shpenzuese të Saudi Pro League, në mesin e të cilëve Al-Ittihad ka përgatitur edhe ofertë.

Klubi që e transferoi Karim Benzeman në këtë afat kalimtar thuhet të ketë qenë i gatshëm t’i ofrojë kontratë katërvjeçare me pagë vjetore prej 30 milionë eurosh – transmeton BBC Sport.


Si kudo ku ka luajtur, Ronaldo shpallet lojtari i muajit në elitën e futbollit saudit
Lexo po ashtu Si kudo ku ka luajtur, Ronaldo shpallet lojtari i muajit në elitën e futbollit saudit

“Kam shumë gjëra për të bërë në Ligën Premier. Për mua paratë nuk kanë rëndësi tash, ndërsa është e rëndësishme krenaria për të luajtur futboll në ligën time të preferuar”, është shprehur jugkoreani.

Klubet nga elita e futbollit saudit vazhdojnë planet për transferimin e disa prej emrave më të njohur të futbollit, të cilët janë duke i joshur me oferta ‘të parefuzueshme’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Ndërkombëtare
Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Përfaqësueset
Kalo në kategori