LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë në Superligën e Arabisë Saudite i mbushur me yje, do ta mposhte çdo skuadër

Formacioni më i mirë në Superligën e Arabisë Saudite i mbushur me yje, do ta mposhte çdo skuadër
Reklama

Superliga e Arabisë Saudite është bërë destinacioni më i madh i yjeve të Evropës, ku shumë nga ta kanë përfunduar transferimin gjatë këtij viti.

Transferimi i Ronaldos në afatin kalimtar të dimrit te Al Nassr ka pasur efekt të madh, pasi ka tërhequr shumë yje.


Pas yllit portugez, në Superligën e Arabisë janë transferuar edhe emra si N’Golo Kante, Roberto Firmino dhe Karim Benzema.

“Më e mirë se MLS, do ta kalojë Turqinë dhe Holandën”, Ronaldo ‘godet’ Messin dhe futbollin evropian duke konfirmuar se nuk do të kthehet më
Lexo po ashtu “Më e mirë se MLS, do ta kalojë Turqinë dhe Holandën”, Ronaldo ‘godet’ Messin dhe futbollin evropian duke konfirmuar se nuk do të kthehet më

Megjithatë, këta nuk janë të gjithët pasi kampionati elitar saudit është mbushur me yje nga Evropë dhe shumë tjerë pritet të vijnë deri në mbylljen e afatit kalimtar.

Por, cili është formacioni më i mirë deri tani i mbushur me yje nga Superliga e Arabisë Saudite?

Mediumi britanik The Sun ka publikuar një formacion të frikshëm yjesh që kanë bërë karrierë shumëvjeçare në Evropë dhe tani luajnë në Superligën e Arabisë.

Përveç emrave të përfolur si Ronaldo, Kante, Firmino dhe Benzema, pjesë e formacionit janë edhe Edouart Mendy, Kalidou Koulibaly, Ahmed Hegazi, Fabinho Ruben Neves, Sergej Milinkovic-Savic dhe Allan Saint-Maxim.

Megjithatë, në këtë formacion mungojnë yje tjera të mëdha si Marcelo Brozovic, por edhe Riyad Mahrez dhe Jordan Henderson që pritet të zyrarizohen së shpejti.

Mendy; Koulibaly, Hegazi, Fabinho; Kante, Neves; Firmino, Milinkovic-Savic, Saint-Maxim; Benzema, Ronaldo

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Liga e Kampionëve
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
“Jo Icardi, presim një tjetër sulmues” - Ancelotti ia humb shpresat argjentinasit për te Real Madridi

“Jo Icardi, presim një tjetër sulmues” - Ancelotti ia humb shpresat argjentinasit për te Real Madridi

La Liga
“Më pëlqejnë shumë skuadrat e tij, gjëra që nuk i kam kurrë më parë”, Guardiola lavdëron trajnerin rival

“Më pëlqejnë shumë skuadrat e tij, gjëra që nuk i kam kurrë më parë”, Guardiola lavdëron trajnerin rival

Premier League
“Po të ishte portier i ri, nuk do ta shihte më kurrë fushën” – Carragher i ashpër me Onanan pas gabimeve të këtij të fundit

“Po të ishte portier i ri, nuk do ta shihte më kurrë fushën” – Carragher i ashpër me Onanan pas gabimeve të këtij të fundit

Liga e Kampionëve
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori