LAJMI I FUNDIT:

Irani sulmon Izraelin

52 Artikuj

Irani i ka duart e lidhura

Irani i ka duart e lidhura

Lina Khatib
Ronald Reagani e shpëtoi Izraelin nga sulmi i Iranit

Ronald Reagani e shpëtoi Izraelin nga sulmi i Iranit

Daniel Henninger
Izraeli sulmon Iranin me raketa

Izraeli sulmon Iranin me raketa

Azia
Irani është gati të nis luftën bërthamore, ndërsa Perëndimi po e vë veten në pozitën e humbësit!

Irani është gati të nis luftën bërthamore, ndërsa Perëndimi po e vë veten në pozitën e humbësit!

Allister Heath
Ish-kryeministri i Izraelit tregon se “pse nuk është e nevojshme të ndërmerren veprime ushtarake kundër Iranit”

Ish-kryeministri i Izraelit tregon se “pse nuk është e nevojshme të ndërmerren veprime ushtarake kundër Iranit”

Nga Bota
Dilema e Bidenit për Izraelin

Dilema e Bidenit për Izraelin

Gideon Rachman
Ushtria izraelite publikon pamjet nga dhoma e kontrollit të Forcave Ajrore izraelite – teksa po sulmoheshin nga Irani

Ushtria izraelite publikon pamjet nga dhoma e kontrollit të Forcave Ajrore izraelite – teksa po sulmoheshin nga Irani

Nga Bota
Izraeli ‘i pakënaqur’ me përgjigjen e Kinës ndaj sulmeve të Iranit

Izraeli ‘i pakënaqur’ me përgjigjen e Kinës ndaj sulmeve të Iranit

Nga Bota
Për dallim nga Netanyahu, ne izraelitët nuk i duam luftërat

Për dallim nga Netanyahu, ne izraelitët nuk i duam luftërat

Dahlia Scheindlin
Një pikë kthese e rrezikshme në Lindjen e Mesme

Një pikë kthese e rrezikshme në Lindjen e Mesme

Opinione
“Arabia Saudite nuk ishte e përfshirë në përgjimin e dronëve dhe raketave të Iranit – që synuan Izraelin”

“Arabia Saudite nuk ishte e përfshirë në përgjimin e dronëve dhe raketave të Iranit – që synuan Izraelin”

Nga Bota
Skuadriljet e aeroplanëve luftarakë amerikanë mbeten në Lindjen e Mesme – thotë Pentagoni

Skuadriljet e aeroplanëve luftarakë amerikanë mbeten në Lindjen e Mesme – thotë Pentagoni

Nga Bota
Bomba dhe viruse: Historia e ‘sulmeve të Izraelit’ në tokën iraniane

Bomba dhe viruse: Historia e ‘sulmeve të Izraelit’ në tokën iraniane

Nga Bota
Si shtetet arabe ‘e ndihmuan befas Izraelin të zmbrapsë sulmin e Iranit’

Si shtetet arabe ‘e ndihmuan befas Izraelin të zmbrapsë sulmin e Iranit’

Nga Bota
SHBA me mesazh të qartë për Izraelin, nëse Tel Avivi vendos për një “kundërofensivë” kundër Iranit

SHBA me mesazh të qartë për Izraelin, nëse Tel Avivi vendos për një “kundërofensivë” kundër Iranit

Nga Bota
Evakuimi i tre kosovarëve nga Izraeli – reagon Ministria e Jashtme

Evakuimi i tre kosovarëve nga Izraeli – reagon Ministria e Jashtme

Kosovë
Pas sulmeve “plotësisht të suksesshme” ndaj Izraelit, komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit merr një buqetë me lule

Pas sulmeve “plotësisht të suksesshme” ndaj Izraelit, komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit merr një buqetë me lule

Nga Bota
Si do të përgjigjet Izraeli? Eksperti britanik tregon tri opsionet e (pa)mundshme

Si do të përgjigjet Izraeli? Eksperti britanik tregon tri opsionet e (pa)mundshme

Nga Bota
Nëse Izraeli i kundërpërgjigjet Iranit rrezikon ‘hapjen e kutisë së Pandorës’

Nëse Izraeli i kundërpërgjigjet Iranit rrezikon ‘hapjen e kutisë së Pandorës’

Nga Bota
Pse sulmi i Iranit në Izrael mund të dobësojë Rusinë?

Pse sulmi i Iranit në Izrael mund të dobësojë Rusinë?

Nga Bota
SHBA-ja mohon të jetë paralajmëruar 72 orë më herët nga Irani për sulmin

SHBA-ja mohon të jetë paralajmëruar 72 orë më herët nga Irani për sulmin

Nga Bota
Izraeli ‘e di se cila do të ishte hakmarrja jonë e dytë’, thotë ambasadori i Iranit në OKB

Izraeli ‘e di se cila do të ishte hakmarrja jonë e dytë’, thotë ambasadori i Iranit në OKB

Nga Bota
Çfarë në të vërtetë kërkon Irani?

Çfarë në të vërtetë kërkon Irani?

Peter Bergen
Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

Politikë