LAJMI I FUNDIT:

Indonezia

268 Artikuj

Nëna e katër fëmijëve gjendet e vdekur në barkun e pitonit pesë metërsh – pamje rrëqethëse nga Indonezia

Nëna e katër fëmijëve gjendet e vdekur në barkun e pitonit pesë metërsh – pamje rrëqethëse nga Indonezia

Azia
Donald Trump mund t’i ndalohet hyrja në 37 vende të botës, përfshirë edhe disa shtete të fuqishme

Donald Trump mund t’i ndalohet hyrja në 37 vende të botës, përfshirë edhe disa shtete të fuqishme

Amerika
Moment dramatik në Xhakarta – punonjësi i aeroportit bie nga aeroplani, nuk e vëren se kishin lëvizur shkallët e daljes

Moment dramatik në Xhakarta – punonjësi i aeroportit bie nga aeroplani, nuk e vëren se kishin lëvizur shkallët e daljes

Azia
Flakët dalin nga pjesa e pasme e një aeroplani me rreth 450 pasagjerë – duke e detyruar të bëjë një ulje emergjente në Indonezi

Flakët dalin nga pjesa e pasme e një aeroplani me rreth 450 pasagjerë – duke e detyruar të bëjë një ulje emergjente në Indonezi

Nga Bota
Pasi kaluan 12 ditë prej dasmës, indoneziani kuptoi se ishte martuar me një burrë – por kjo nuk është pjesa më e çuditshme e historisë

Pasi kaluan 12 ditë prej dasmës, indoneziani kuptoi se ishte martuar me një burrë – por kjo nuk është pjesa më e çuditshme e historisë

Azia
1 Maji në mbarë botën: Protesta, përleshje dhe gazlotsjellës

1 Maji në mbarë botën: Protesta, përleshje dhe gazlotsjellës

Nga Bota
Një nga qytetet më të mëdha në botë po fundoset – do të shpenzohen 35 miliardë dollarë për ndërtimin e një kryeqyteti të ri

Një nga qytetet më të mëdha në botë po fundoset – do të shpenzohen 35 miliardë dollarë për ndërtimin e një kryeqyteti të ri

Nga Bota
Këto janë vendet ku TikTok tashmë është i ndaluar – dhe nuk janë pak

Këto janë vendet ku TikTok tashmë është i ndaluar – dhe nuk janë pak

Aplikacione
Shpërthimi i vullkanit në Indonezi ndez alarmin për cunami – mbi 11 mijë njerëzve u kërkohet të largohen nga vendi

Shpërthimi i vullkanit në Indonezi ndez alarmin për cunami – mbi 11 mijë njerëzve u kërkohet të largohen nga vendi

Nga Bota
Xhakarta më nuk do të jetë kryeqyteti i Indonezisë

Xhakarta më nuk do të jetë kryeqyteti i Indonezisë

Azia
Njihuni me njeriun që ka filluar udhëtimin nëpër botë

Njihuni me njeriun që ka filluar udhëtimin nëpër botë

Interesante
Vajzat përfunduan me motor në një çati në Indonezi – askush nuk e kupton se si ndodhi kjo

Vajzat përfunduan me motor në një çati në Indonezi – askush nuk e kupton se si ndodhi kjo

Azia
Pse një nga ishujt më të njohur në botë, bie plotësisht në heshtje për një ditë

Pse një nga ishujt më të njohur në botë, bie plotësisht në heshtje për një ditë

Azia
Diçka që mund të ishte fatale për 153 pasagjerët – piloti dhe bashkë-piloti fjetën për 28 minuta gjatë fluturimit në Indonezi

Diçka që mund të ishte fatale për 153 pasagjerët – piloti dhe bashkë-piloti fjetën për 28 minuta gjatë fluturimit në Indonezi

Azia
Kush është Prabowo Subianto, ish gjenerali pritet të jetë presidenti i ardhshëm i Indonezisë?

Kush është Prabowo Subianto, ish gjenerali pritet të jetë presidenti i ardhshëm i Indonezisë?

Azia
Zgjedhjet presidenciale në Indonezi, Prabowo Subianto pretendon se është fitues

Zgjedhjet presidenciale në Indonezi, Prabowo Subianto pretendon se është fitues

Azia
A e dini se brenda flamurit të Norvegjisë ‘fshihen’ edhe së paku gjashtë flamuj të vendeve të tjera?

A e dini se brenda flamurit të Norvegjisë ‘fshihen’ edhe së paku gjashtë flamuj të vendeve të tjera?

Kuriozitete
Piloti nga Zelanda e Re i mbajtur peng, me mesazh prekës për gruan dhe djalin e tij – një vit pasi u kap nga rebelët në Papuan Perëndimore

Piloti nga Zelanda e Re i mbajtur peng, me mesazh prekës për gruan dhe djalin e tij – një vit pasi u kap nga rebelët në Papuan Perëndimore

Nga Bota
TikTok njofton një marrëveshje prej 1.5 miliard dollarësh për të rifilluar “dyqanin online” në Indonezi

TikTok njofton një marrëveshje prej 1.5 miliard dollarësh për të rifilluar “dyqanin online” në Indonezi

Media Sociale
Pamje të tjera të shpërthimit të vullkanit në Indonezi nga ku vdiqën 11 alpinistë

Pamje të tjera të shpërthimit të vullkanit në Indonezi nga ku vdiqën 11 alpinistë

Azia
Njëmbëdhjetë alpinistë vdiqën nga shpërthimi i vullkanit në Indonezi, vazhdon kërkimi për të tjerët

Njëmbëdhjetë alpinistë vdiqën nga shpërthimi i vullkanit në Indonezi, vazhdon kërkimi për të tjerët

Sporte tjera
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme – raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme – raportohet se është 27 mijë vjeçare

Shkencë
Indonezia bën thirrje për veprim të shpejtë për një investim prej 20 miliardë dollarësh për energjinë e gjelbër

Indonezia bën thirrje për veprim të shpejtë për një investim prej 20 miliardë dollarësh për energjinë e gjelbër

Botë
Në vargmalet indoneziane studiuesit kapin imazhe të rralla të asaj që thuhet të jetë një specie e rrezikuar që nuk është parë për më shumë se 60 vjet

Në vargmalet indoneziane studiuesit kapin imazhe të rralla të asaj që thuhet të jetë një specie e rrezikuar që nuk është parë për më shumë se 60 vjet

Interesante