LAJMI I FUNDIT:

Gabriel Escobar

480 Artikuj

I pakënaqur me deklaratën e Escobar, Gjilas: Vuçiq i ka vjedhur zgjedhjet, askush nuk mund t’ia japë edhe një mandat të ri

I pakënaqur me deklaratën e Escobar, Gjilas: Vuçiq i ka vjedhur zgjedhjet, askush nuk mund t’ia japë edhe një mandat të ri

Serbia
Escobar: Duam njohje formale të Kosovës nga Serbia

Escobar: Duam njohje formale të Kosovës nga Serbia

Kosovë
Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Kosovë
Escobar për vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës: Lëvizjet e njëanshme do të kenë pasoja

Escobar për vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës: Lëvizjet e njëanshme do të kenë pasoja

Kosovë
Haradinaj në SHBA: Kërkova ndihmën për anëtarësim në NATO

Haradinaj në SHBA: Kërkova ndihmën për anëtarësim në NATO

Kosovë
Hoti dhe Selmanaj takojnë Escobarin, bisedojnë për sfidat që po kalon Kosova në procesin e dialogut me Serbinë

Hoti dhe Selmanaj takojnë Escobarin, bisedojnë për sfidat që po kalon Kosova në procesin e dialogut me Serbinë

Kosovë
Escobar për dorëheqjen e Vulinit: Ai ka qenë një figurë shumë destabilizuese në rajon

Escobar për dorëheqjen e Vulinit: Ai ka qenë një figurë shumë destabilizuese në rajon

Serbia
Escobar: I nënshkruan ose jo, Kosova dhe Serbia detyrohen t’i zbatojnë marrëveshjet

Escobar: I nënshkruan ose jo, Kosova dhe Serbia detyrohen t’i zbatojnë marrëveshjet

Kosovë
Escobar-Nikolla: SHBA është vendi më pro-kosovar në botë, do ta mbrojnë sovranitetin e saj

Escobar-Nikolla: SHBA është vendi më pro-kosovar në botë, do ta mbrojnë sovranitetin e saj

Kosovë
Lajçak pas takimeve me Kurtin e Vuçiqin: Presim që të dyja palët të përmbushin plotësisht detyrimet e dialogut

Lajçak pas takimeve me Kurtin e Vuçiqin: Presim që të dyja palët të përmbushin plotësisht detyrimet e dialogut

Kosovë
Vuçiq: Pata takim të vështirë me pesëshen diplomatike

Vuçiq: Pata takim të vështirë me pesëshen diplomatike

Ballkan
Pesëshja e diplomatëve perëndimorë arrin në Qeveri për takim me Kurtin

Pesëshja e diplomatëve perëndimorë arrin në Qeveri për takim me Kurtin

Kosovë
Emisarët për dialogun pritet të sjellin draft-statutin e Asociacionit, bazë është Pakoja e Ahtisaarit

Emisarët për dialogun pritet të sjellin draft-statutin e Asociacionit, bazë është Pakoja e Ahtisaarit

Kosovë
BE-ja dhe SHBA-ja trysni ndaj Kosovës dhe Serbisë për zbatim të shpejtë dhe pakushte të Marrëveshjes për normalizim

BE-ja dhe SHBA-ja trysni ndaj Kosovës dhe Serbisë për zbatim të shpejtë dhe pakushte të Marrëveshjes për normalizim

Kosovë
​Kurti takon të shtunën pesëshen euro-amerikane

​Kurti takon të shtunën pesëshen euro-amerikane

Kosovë
Stano tregon mesazhet që do t’i sjellë pesëshja BE-SHBA në Beograd dhe Prishtinë

Stano tregon mesazhet që do t’i sjellë pesëshja BE-SHBA në Beograd dhe Prishtinë

Kosovë
Escobar takon lidershipin e Odës Amerikane, thekson rëndësinë e zbatimit të marrëveshjes së Ohrit  

Escobar takon lidershipin e Odës Amerikane, thekson rëndësinë e zbatimit të marrëveshjes së Ohrit  

Kosovë
Situata në veri, Lajçak takim të jashtëzakonshëm me Escobarin dhe diplomatët nga Gjermania, Franca e Italia

Situata në veri, Lajçak takim të jashtëzakonshëm me Escobarin dhe diplomatët nga Gjermania, Franca e Italia

Kosovë
E ardhmja e dialogut Kosovë-Serbi e paqartë? Pushteti e opozita me qëndrime të ndryshme

E ardhmja e dialogut Kosovë-Serbi e paqartë? Pushteti e opozita me qëndrime të ndryshme

Kosovë
Escobar: Maqedonia e Veriut duhet t’i harmonizojë ligjet jo vetëm me Kushtetutën, por edhe me standardet evropiane

Escobar: Maqedonia e Veriut duhet t’i harmonizojë ligjet jo vetëm me Kushtetutën, por edhe me standardet evropiane

Maqedonia e Veriut
Escobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

Escobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

Kosovë
Me çka mund të përballet Kosova nëse Kurti nuk lëshon pe para kërkesave të Perëndimit?

Me çka mund të përballet Kosova nëse Kurti nuk lëshon pe para kërkesave të Perëndimit?

Kosovë
Mariçiq-Escobar: Besojmë se në periudhën e ardhshme do të vazhdojmë në drejtim të anëtarësimit të shpejtë në BE

Mariçiq-Escobar: Besojmë se në periudhën e ardhshme do të vazhdojmë në drejtim të anëtarësimit të shpejtë në BE

Politikë
Kovaçevski në takim me Escobar: SHBA mbështet fuqishëm Maqedoninë e Veriut në rrugën evropiane

Kovaçevski në takim me Escobar: SHBA mbështet fuqishëm Maqedoninë e Veriut në rrugën evropiane

Maqedonia e Veriut