LAJMI I FUNDIT:

Dimal Basha

36 Artikuj

Basha: Kundërshtimi i Serbisë për anëtarësimin e Kosovës në KiE, tregon qartë se Vuçiqi është një hipokrit

Basha: Kundërshtimi i Serbisë për anëtarësimin e Kosovës në KiE, tregon qartë se Vuçiqi është një hipokrit

Kosovë
Vetëvendosje e quan akt tradhtie zëvendësimin e paraburgimit me arrest shtëpiak për Pantiqin

Vetëvendosje e quan akt tradhtie zëvendësimin e paraburgimit me arrest shtëpiak për Pantiqin

Kosovë
Deputeti i VV-së i bën thirrje Muskut t’ia pezullojë Vuçiqit llogarinë e Twitterit, pasi lavdëroi “kasapin e Ballkanit”

Deputeti i VV-së i bën thirrje Muskut t’ia pezullojë Vuçiqit llogarinë e Twitterit, pasi lavdëroi “kasapin e Ballkanit”

Kosovë
Deputetët e VV-së i quajnë të dëmshme qëndrimet e opozitës karshi zhvillimeve në veri

Deputetët e VV-së i quajnë të dëmshme qëndrimet e opozitës karshi zhvillimeve në veri

Kosovë
​“Po fol për hajni e vetë je plagjiator”, përplasje e akuza mes Bashës e Kastratit

​“Po fol për hajni e vetë je plagjiator”, përplasje e akuza mes Bashës e Kastratit

Kosovë
Basha: Për 16 euro SBASHK-u po i mban peng fëmijët në shtëpi

Basha: Për 16 euro SBASHK-u po i mban peng fëmijët në shtëpi

Kosovë
Greva në arsim hyn në javën e katërt – përplasjet në Komisionin për arsim dhe gjithçka nga takimet e së mërkurës

Greva në arsim hyn në javën e katërt – përplasjet në Komisionin për arsim dhe gjithçka nga takimet e së mërkurës

Besnike Salihu
Grevisti Sefaj ashpërson gjuhën kundër deputetit të LVV-së: “Lidhne Dimal …”

Grevisti Sefaj ashpërson gjuhën kundër deputetit të LVV-së: “Lidhne Dimal …”

Kosovë
“Po i mban fëmijët peng”, “E ke kthy dinjitetin në pare”, “A pe sheh çfarë fjalori ki” – deputeti Basha e Jasharaj vazhdojnë përplasjet edhe në hollin e Kuvendit

“Po i mban fëmijët peng”, “E ke kthy dinjitetin në pare”, “A pe sheh çfarë fjalori ki” – deputeti Basha e Jasharaj vazhdojnë përplasjet edhe në hollin e Kuvendit

Kosovë
Eskalon debati në Komisionin për Arsim, Basha: Sa është e sinqertë kërkesa, pse nuk mbahej greva në korrik? Jasharaj lëshon mbledhjen

Eskalon debati në Komisionin për Arsim, Basha: Sa është e sinqertë kërkesa, pse nuk mbahej greva në korrik? Jasharaj lëshon mbledhjen

Arsim
Haxhiu: E papranueshme deklarata e Dimal Bashës për gjyqtarët dhe prokurorët

Haxhiu: E papranueshme deklarata e Dimal Bashës për gjyqtarët dhe prokurorët

Kosovë
Pacolli i kundërpërgjigjet Dimal Bashës për rrymën: Shtëpia ime funksionon me energjinë e Zotit

Pacolli i kundërpërgjigjet Dimal Bashës për rrymën: Shtëpia ime funksionon me energjinë e Zotit

Kosovë
Deputeti i LVV-së: Për rikthimin e bllokut B2 kemi përgatitur hallvë me ministren Rizvanolli

Deputeti i LVV-së: Për rikthimin e bllokut B2 kemi përgatitur hallvë me ministren Rizvanolli

Energjetika
“Baju prej këtu”, përplasje në Kuvend mes Arben Gashit e deputetit të VV-së, Dimal Basha

“Baju prej këtu”, përplasje në Kuvend mes Arben Gashit e deputetit të VV-së, Dimal Basha

Kosovë
Dimal Basha për Mërgim Lushtakun: Ky edhe ndërtesën e Kuvendit e shet, me mujt

Dimal Basha për Mërgim Lushtakun: Ky edhe ndërtesën e Kuvendit e shet, me mujt

Kosovë
“Ju vuani nga sindromi Grenell”, “E zbulova edhe një të mençur në VV” – përplasje mes Dimal Bashës e Ramush Haradinajt për gazsjellësin amerikan

“Ju vuani nga sindromi Grenell”, “E zbulova edhe një të mençur në VV” – përplasje mes Dimal Bashës e Ramush Haradinajt për gazsjellësin amerikan

Të Tjera
Deputeti i LVV-së vesh rrobat me ngjyrat e flamurit italian

Deputeti i LVV-së vesh rrobat me ngjyrat e flamurit italian

Kosovë
Dimal Basha: Shqiptarët e diasporës kanë vendin, shkollimin e financat që nuk i kemi në Kosovë

Dimal Basha: Shqiptarët e diasporës kanë vendin, shkollimin e financat që nuk i kemi në Kosovë

Kosovë
Partitë kërkojnë që presidenti të zgjidhet nga populli

Partitë kërkojnë që presidenti të zgjidhet nga populli

Politikë
​Partitë pajtohen se zgjedhjet duhet të mbahen në shkurt, nëse s’ka pajtueshmëri për presidentin

​Partitë pajtohen se zgjedhjet duhet të mbahen në shkurt, nëse s’ka pajtueshmëri për presidentin

Kosovë
Basha: LVV nuk pranon të bëhet pjesë e pazareve me postin e presidentit

Basha: LVV nuk pranon të bëhet pjesë e pazareve me postin e presidentit

Kosovë
Deputeti i LVV-së kërkesë Zemajt: Urgjentisht të lejohet lëvizja e lirë

Deputeti i LVV-së kërkesë Zemajt: Urgjentisht të lejohet lëvizja e lirë

Kosovë
Vetëvendosje merr vendim të mos lejojë zhvillimin e seancave ku merr pjesë Driton Selmanaj

Vetëvendosje merr vendim të mos lejojë zhvillimin e seancave ku merr pjesë Driton Selmanaj

Kosovë
Deputeti Dimal Basha: Nuk ka dyshim se Kosovës i konvenon fitorja e Biden-it

Deputeti Dimal Basha: Nuk ka dyshim se Kosovës i konvenon fitorja e Biden-it

Kosovë