LAJMI I FUNDIT:

Burgu

173 Artikuj

Burri nga Florida qëndroi në burg për 37 vjet për vrasjen që nuk e kreu – ai tani pritet të bëhet “një multimilioner”

Burri nga Florida qëndroi në burg për 37 vjet për vrasjen që nuk e kreu – ai tani pritet të bëhet “një multimilioner”

Amerika
Brenda burgut ‘më të avancuar’ në botë!

Brenda burgut ‘më të avancuar’ në botë!

Kuriozitete
Darkën e Shën Valentinit mund ta kaloni brenda burgut të lashtë anglez

Darkën e Shën Valentinit mund ta kaloni brenda burgut të lashtë anglez

Interesante
Tentohet të futet kokainë dhe kanabis në burgun e Vlorës, detaje nga ngjarja

Tentohet të futet kokainë dhe kanabis në burgun e Vlorës, detaje nga ngjarja

Shqipëri
Burgu ku njerëzit shkojnë vullnetarisht: Ata flenë në dysheme dhe paguajnë për gjithçka në fund

Burgu ku njerëzit shkojnë vullnetarisht: Ata flenë në dysheme dhe paguajnë për gjithçka në fund

Çfarë të vizitosh
Një rus përfundoi në burg pasi shkroi “Jo luftës” në borë

Një rus përfundoi në burg pasi shkroi “Jo luftës” në borë

Interesante
Brenda burgut Low Newton në Britani të Madhe, aty ku qëndrojnë të mbyllura vrasëset më brutale

Brenda burgut Low Newton në Britani të Madhe, aty ku qëndrojnë të mbyllura vrasëset më brutale

Evropa
Ndërron jetë një i burgosur i ‘Idrizovës’ në klinikat e Shkupit

Ndërron jetë një i burgosur i ‘Idrizovës’ në klinikat e Shkupit

Maqedonia e Veriut
Të burgosurit marrin peng rojet në një burg të Paraguajit – i vënë zjarrin dhe sulmojnë policinë

Të burgosurit marrin peng rojet në një burg të Paraguajit – i vënë zjarrin dhe sulmojnë policinë

Amerika Latine
Palestinezi i dënuar për terrorizëm kryente marrëdhënie intime me disa gardiane izraelite

Palestinezi i dënuar për terrorizëm kryente marrëdhënie intime me disa gardiane izraelite

Azia
Burgu në Venezuelë kontrollohej nga banda kriminale, për “çlirimin” u angazhuan 11 mijë policë

Burgu në Venezuelë kontrollohej nga banda kriminale, për “çlirimin” u angazhuan 11 mijë policë

Amerika Latine
Ishte arratisur nga burgu duke “ecur si gaforre në mur”, kapet vrasësi që kërkohej për dy javë në Pensilvani

Ishte arratisur nga burgu duke “ecur si gaforre në mur”, kapet vrasësi që kërkohej për dy javë në Pensilvani

Amerika
Vrasësi arratiset nga burgu amerikan në mënyrë të pazakontë, “eci si gaforre në mur”

Vrasësi arratiset nga burgu amerikan në mënyrë të pazakontë, “eci si gaforre në mur”

Kuriozitete
Brenda “Pavijonit D” në Dubravë, flasin të dënuarit me nevoja të veçanta

Brenda “Pavijonit D” në Dubravë, flasin të dënuarit me nevoja të veçanta

Kosovë
Maqedoni: Neglizhenca e institucioneve hap dyert për ikjen e kriminelëve nga burgu

Maqedoni: Neglizhenca e institucioneve hap dyert për ikjen e kriminelëve nga burgu

Maqedonia e Veriut
Arratiset nga burgu u Idrizovës dhe grabit bastoren në Shkup

Arratiset nga burgu u Idrizovës dhe grabit bastoren në Shkup

Maqedonia e Veriut
Motra e Ukshin Hotit: Serbët thanë se koka e vëllaut tim kushton sa gjysma e Jugosllavisë

Motra e Ukshin Hotit: Serbët thanë se koka e vëllaut tim kushton sa gjysma e Jugosllavisë

Kosovë
Ndërron jetë i burgosuri në Fier, reagon Drejtoria e Burgjeve

Ndërron jetë i burgosuri në Fier, reagon Drejtoria e Burgjeve

Shqipëri
Një i burgosur i arratisur nga burgu i Strugës ka sulmuar një banor të Llabunishtës

Një i burgosur i arratisur nga burgu i Strugës ka sulmuar një banor të Llabunishtës

Maqedonia e Veriut
Serbia i shkruan EULEX-it për serbët e burgosur në Kosovë

Serbia i shkruan EULEX-it për serbët e burgosur në Kosovë

Drejtësi
Ekipi i Bojan Jovanovskit – Boki 13 kërkoi që ai të lirohet nga burgu pasi nuk mund të shërohet atje

Ekipi i Bojan Jovanovskit – Boki 13 kërkoi që ai të lirohet nga burgu pasi nuk mund të shërohet atje

Maqedonia e Veriut
Pensionisti britanik i telefonon 7 mijë herë ndihmës së shpejtë dhe policisë, përfundon prapa grilave

Pensionisti britanik i telefonon 7 mijë herë ndihmës së shpejtë dhe policisë, përfundon prapa grilave

Interesante
I burgosuri në Bolivi tentoi të arratiset duke u maskuar si dele

I burgosuri në Bolivi tentoi të arratiset duke u maskuar si dele

Interesante
Policia kap të arratisurin nga burgu i Kumanovës

Policia kap të arratisurin nga burgu i Kumanovës

Maqedonia e Veriut