LAJMI I FUNDIT:

Gjashtë të burgosur të ISIS-it marrin peng gardianët e një burgu në Rusi, kërkojnë vetura dhe armë

Gjashtë të burgosur të ISIS-it marrin peng gardianët e një burgu në Rusi, kërkojnë vetura dhe armë

Disa të burgosur të ISIS-it kanë arritur të thyejnë qelitë e një burgu në Rusi, dhe të rrëmbejnë dy gardianë që po i mbajnë si peng.

Ata po mbahen nga të burgosurit – bëhet fjalë për një kolonel të cilit po i mbahet thika në fyt në një burg në Rostov-on-Don, përgjatë  kufirit me Ukrainën, transmeton Telegrafi.

Janë gjashtë të burgosur që akuzohen për terrorizëm dhe që tashmë janë dënuar, dhe i kanë bërë kërkesë autoriteteve ruse që t’ju sigurojnë veturë dhe armë në këmbim të lirimit të pengjeve.


Ata gjithashtu kanë kërkuar që t’ju jepen armët që gjenden në magazinën e burgut, kurse autoritetet po tentojnë të negociojnë me pengmarrësit.

Në një video të postuar në rrjetet sociale, pjesëtarët e ISIS-it shihen me thikë dhe që vazhdimisht deklarojnë se “ku janë vëllezërit e tyre të tjerë të burgosur”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Evropa
Politika

Politika "idiotike" e Gjermanisë, Britania e Madhe "një shtet islamik",...: Çfarë mendon në të vërtetë kandidati për zëvendëspresident i Donald Trump, J.D. Vance për Evropën?

Botë
Biden pranon se mund t'i duhet të heqë dorë nga gara për President?

Biden pranon se mund t'i duhet të heqë dorë nga gara për President?

Amerika
Moska zyrtare deklarohet rreth “planit të Donald Trumpit për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë”

Moska zyrtare deklarohet rreth “planit të Donald Trumpit për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë”

Botë

"Sulmuesi ishte i buzëqeshur", polici i plagosur rrëfen si ndodhi ngjarja në Loznicë

Serbia
Vance apo Harris: A ndihmon zgjedhja e kandidatit për zëvendës-president për të fituar zgjedhjet në SHBA?

Vance apo Harris: A ndihmon zgjedhja e kandidatit për zëvendës-president për të fituar zgjedhjet në SHBA?

Amerika
Kalo në kategori