LAJMI I FUNDIT:

Pengmarrje

48 Artikuj

Doli nga vetura me të bijën dhe u dorëzua, policia e Hamburgut njofton se ka marrë fund kriza e pengmarrjes në aeroport

Doli nga vetura me të bijën dhe u dorëzua, policia e Hamburgut njofton se ka marrë fund kriza e pengmarrjes në aeroport

Evropa
“S’paguan dhomën”, pronarët në Durrës mbajtën peng katër shtetas nga Kosova

“S’paguan dhomën”, pronarët në Durrës mbajtën peng katër shtetas nga Kosova

Shqipëri
Dyshohet se morri peng avokaten në Korçë, agresori e kërcënoi me pistoletë pneumatike

Dyshohet se morri peng avokaten në Korçë, agresori e kërcënoi me pistoletë pneumatike

Shqipëri
Dhunimi i 28-vjeçares në Tiranë, avokati i vajzës: Ndihet e kërcënuar

Dhunimi i 28-vjeçares në Tiranë, avokati i vajzës: Ndihet e kërcënuar

Shqipëri
Sulmuesit e armatosur u futën në një spital në Ekuador për të vrarë një adoleshent, morën peng infermieret – policia i arreston të gjithë

Sulmuesit e armatosur u futën në një spital në Ekuador për të vrarë një adoleshent, morën peng infermieret – policia i arreston të gjithë

Amerika Latine
Shkak shitja e armëve, zbulohen detaje nga pengmarrja në autostradën Tiranë-Durrës

Shkak shitja e armëve, zbulohen detaje nga pengmarrja në autostradën Tiranë-Durrës

Shqipëri
U konfliktuan pas aksidentit në autostradën Durrës-Tiranë, dyshohet për pengmarrje

U konfliktuan pas aksidentit në autostradën Durrës-Tiranë, dyshohet për pengmarrje

Shqipëri
Gruaja e “armatosur” me revole të plastikës mban peng punonjësit e një banke në Bejrut – ngjarjen e transmeton direkt

Gruaja e “armatosur” me revole të plastikës mban peng punonjësit e një banke në Bejrut – ngjarjen e transmeton direkt

Kuriozitete
Tiranë, u mor peng se kërkoi borxhin, autore e dyshuar një 37-vjeçare

Tiranë, u mor peng se kërkoi borxhin, autore e dyshuar një 37-vjeçare

Shqipëri
Mbajti peng një person për pesë orë në dyqanin e Apple në Amsterdam, tentoi të arratiset – policia holandeze e godet me veturë

Mbajti peng një person për pesë orë në dyqanin e Apple në Amsterdam, tentoi të arratiset – policia holandeze e godet me veturë

Evropa
Pengmarrje në një dyqan të Apple në Amsterdam, sulmuesi shihet me revole në dorë

Pengmarrje në një dyqan të Apple në Amsterdam, sulmuesi shihet me revole në dorë

Evropa
“Hodha një karrige në drejtim të tij”: Rabini përshkruan arratisjen nga i armatosuri, gjatë pengmarrjes në një sinagogë në Teksas

“Hodha një karrige në drejtim të tij”: Rabini përshkruan arratisjen nga i armatosuri, gjatë pengmarrjes në një sinagogë në Teksas

Amerika
Publikohen pamjet kur dy pengje dolën me vrap nga sinagoga në Teksas dhe pengmarrësi duke i ndjekur me armë – bëhet i ditur emri i tij

Publikohen pamjet kur dy pengje dolën me vrap nga sinagoga në Teksas dhe pengmarrësi duke i ndjekur me armë – bëhet i ditur emri i tij

Amerika
Pengmarrësi i sinagogës në Teksas ishte britanik

Pengmarrësi i sinagogës në Teksas ishte britanik

Amerika
Mbyllet një autostradë në Gjermani, raportohet për pengmarrje të dy shoferëve të autobusit

Mbyllet një autostradë në Gjermani, raportohet për pengmarrje të dy shoferëve të autobusit

Evropa
Krizë pengmarrje në Bristol, burri me thikë mbanë peng punonjësit e një pompe të derivateve

Krizë pengmarrje në Bristol, burri me thikë mbanë peng punonjësit e një pompe të derivateve

Evropa
Kamerierja në New Jersey ndjek klientët që nuk paguan, ata e marrin peng në veturë

Kamerierja në New Jersey ndjek klientët që nuk paguan, ata e marrin peng në veturë

Amerika
Rrëmben foshnjën dhe ia drejton revolen, polici amerikan e qëllon me pushkë automatike burrin – publikohen pamjet e pengmarrjes

Rrëmben foshnjën dhe ia drejton revolen, polici amerikan e qëllon me pushkë automatike burrin – publikohen pamjet e pengmarrjes

Amerika
Krizë e pengmarrjes në Shën Petersburg, burri i mban të mbyllur në apartament gjashtë fëmijë – i dehur mban në dorë sëpatën

Krizë e pengmarrjes në Shën Petersburg, burri i mban të mbyllur në apartament gjashtë fëmijë – i dehur mban në dorë sëpatën

Evropa
Të shtëna armësh dhe pengmarrje në Oregon – raportohet për viktima

Të shtëna armësh dhe pengmarrje në Oregon – raportohet për viktima

Nga Bota
Barikadohet në bankë me bombë në çantë, dramë brenda një banke në Kiev – organet e sigurisë negociojnë me sulmuesin

Barikadohet në bankë me bombë në çantë, dramë brenda një banke në Kiev – organet e sigurisë negociojnë me sulmuesin

Nga Bota
Ukrainasi merr peng një polic, kërcënon me granatë në dore se do t’i hedh të gjithë në erë – gjithçka filloi kur u kap brenda veturës së vjedhur

Ukrainasi merr peng një polic, kërcënon me granatë në dore se do t’i hedh të gjithë në erë – gjithçka filloi kur u kap brenda veturës së vjedhur

Nga Bota
Pengmarrje në Ukrainë, një person i armatosur me eksploziv mban peng 20 pasagjerë në autobus

Pengmarrje në Ukrainë, një person i armatosur me eksploziv mban peng 20 pasagjerë në autobus

Nga Bota
Rrëmbehet në shtëpinë e tij miliarderi kinez, policia arrin ta shpëtojë

Rrëmbehet në shtëpinë e tij miliarderi kinez, policia arrin ta shpëtojë

Nga Bota