LAJMI I FUNDIT:

Bosnja e Hercegovina

137 Artikuj

Kur biznesi dhe politika e bashkon Abazoviqin me Dodikun dhe Elekun

Kur biznesi dhe politika e bashkon Abazoviqin me Dodikun dhe Elekun

Bosnja
Burri në Bosnje e Hercegovinë sulmohet nga dy persona – njëri e godet me grushte e tjetri me sëpatë në kokë

Burri në Bosnje e Hercegovinë sulmohet nga dy persona – njëri e godet me grushte e tjetri me sëpatë në kokë

Bosnja
SHBA-ja i fut në listë të zezë edhe 10 individë nga Ballkani, emrat e tyre

SHBA-ja i fut në listë të zezë edhe 10 individë nga Ballkani, emrat e tyre

Lajme
Kupchan: Nacionalizmi serb kërcënim për Kosovën dhe Bosnjën

Kupchan: Nacionalizmi serb kërcënim për Kosovën dhe Bosnjën

Kosovë
Ekspertët në BeH demantojnë pretendimet e Prokurorisë serbe: Armët e grupit terrorist të Radoiçiqit nuk ishin nga Tuzla

Ekspertët në BeH demantojnë pretendimet e Prokurorisë serbe: Armët e grupit terrorist të Radoiçiqit nuk ishin nga Tuzla

Kosovë
“Ishte vetëm një herë në Bosnje këtë vit”, agjencitë boshnjake të sigurisë nuk kanë informacione se Radoiçiq ka blerë armë në Tuzla

“Ishte vetëm një herë në Bosnje këtë vit”, agjencitë boshnjake të sigurisë nuk kanë informacione se Radoiçiq ka blerë armë në Tuzla

Kosovë
Lloga në BeH: Anëtarësimi në BE është e vetmja rrugë për përparim dhe të ardhmen e të dy vendeve

Lloga në BeH: Anëtarësimi në BE është e vetmja rrugë për përparim dhe të ardhmen e të dy vendeve

Maqedonia e Veriut
Media zvicerane NZZ: Ambiciet për Serbinë e Madhe kërcënojnë paqen në Ballkan, Millorad Dodik po armatoset

Media zvicerane NZZ: Ambiciet për Serbinë e Madhe kërcënojnë paqen në Ballkan, Millorad Dodik po armatoset

Serbia
Profesori boshnjak Karçiq: Një Bosnjë me shumicë myslimane mund ta shtyjë BE-në që t’i jep goditjen e fundit agjendës ndarëse të Milorad Dodikut

Profesori boshnjak Karçiq: Një Bosnjë me shumicë myslimane mund ta shtyjë BE-në që t’i jep goditjen e fundit agjendës ndarëse të Milorad Dodikut

Bosnja
Bllokimi i lëvizjes së lirë mes Kosovës e Bosnjës, “Mund vetëm t’i ëndërroj të afërmit”

Bllokimi i lëvizjes së lirë mes Kosovës e Bosnjës, “Mund vetëm t’i ëndërroj të afërmit”

Kosovë
SHBA-ja dhe Ukraina dënojnë pjesëmarrjen e Vulinit në një konferencë në Moskë

SHBA-ja dhe Ukraina dënojnë pjesëmarrjen e Vulinit në një konferencë në Moskë

Serbia
Dodik takohet me Putinin, pamjet publikohen nga televizioni i afërt me politikanin serb nga Bosnja e Hercegovina që është nën sanksionet e SHBA-së

Dodik takohet me Putinin, pamjet publikohen nga televizioni i afërt me politikanin serb nga Bosnja e Hercegovina që është nën sanksionet e SHBA-së

Bosnja
Mediet në Sarajevë raportojnë se si Bosnja po bllokon mallrat e eksportuara nga Kosova

Mediet në Sarajevë raportojnë se si Bosnja po bllokon mallrat e eksportuara nga Kosova

Prodhime Vendore
Brnabiq e dëshpëruar: Prisnim që Bosnja e Hercegovina të votonte kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Brnabiq e dëshpëruar: Prisnim që Bosnja e Hercegovina të votonte kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Kosovë
Kupchan: Kërcënimet e Dodikut për ndarjen e Republikës Srpska janë të rrezikshme, SHBA-ja të dyfishojnë angazhimin në BeH

Kupchan: Kërcënimet e Dodikut për ndarjen e Republikës Srpska janë të rrezikshme, SHBA-ja të dyfishojnë angazhimin në BeH

Politikë
Bllokohen eksportet e qumështores ‘Vita’ nga Bosnjë e Hercegovina, shkelet Marrëveshja e CEFTA-s

Bllokohen eksportet e qumështores ‘Vita’ nga Bosnjë e Hercegovina, shkelet Marrëveshja e CEFTA-s

Biznes
Bosnja bllokon hyrjen e produkteve të kompanive kosovare në këtë shtet, Qeveria e Kosovës hesht

Bosnja bllokon hyrjen e produkteve të kompanive kosovare në këtë shtet, Qeveria e Kosovës hesht

Biznes
Ish-presidenti ukrainas: Nëse Ukraina nuk e ndalë Rusinë, Bosnja e Hercegovina e ka radhën

Ish-presidenti ukrainas: Nëse Ukraina nuk e ndalë Rusinë, Bosnja e Hercegovina e ka radhën

Evropa
Lëvizja e lirë, babai i cili pret që Bosnja t’ia heqë vizat Kosovës: “Jetoj për atë ditë”

Lëvizja e lirë, babai i cili pret që Bosnja t’ia heqë vizat Kosovës: “Jetoj për atë ditë”

Kosovë
Kur edhe Dodikut i vjen radha me i ‘mbajt’ BE-së ligjërata për liberalizimin e vizave për Kosovën

Kur edhe Dodikut i vjen radha me i ‘mbajt’ BE-së ligjërata për liberalizimin e vizave për Kosovën

Bosnja
Pjesëtari i ekipit të shpëtimit nga Bosnja e Hercegovina: Kemi gjetur një familje të përqafuar në Turqi, të gjithë kishin vdekur

Pjesëtari i ekipit të shpëtimit nga Bosnja e Hercegovina: Kemi gjetur një familje të përqafuar në Turqi, të gjithë kishin vdekur

Bosnja
Turković: Duhet të punojmë për linjë ajrore Sarajevë-Shkup

Turković: Duhet të punojmë për linjë ajrore Sarajevë-Shkup

Maqedonia e Veriut
Deputeti ekstremist francez Nicolas Bay pasi ofendoi luftën e UÇK-së tashmë lavdëron Milorad Dodikun për dhënien e dekoratës për Vladimir Putinin

Deputeti ekstremist francez Nicolas Bay pasi ofendoi luftën e UÇK-së tashmë lavdëron Milorad Dodikun për dhënien e dekoratës për Vladimir Putinin

Bosnja
Paralajmëron ish-ambasadorja boshnjake në OKB: Lidhjet e Dodikut me Putinin një kërcënim për rajonin, Evropa ka ndryshuar e ne po i ndiejmë pasojat

Paralajmëron ish-ambasadorja boshnjake në OKB: Lidhjet e Dodikut me Putinin një kërcënim për rajonin, Evropa ka ndryshuar e ne po i ndiejmë pasojat

Bosnja