LAJMI I FUNDIT:

Bashkimi Evropian

4007 Artikuj

Nënshkrimi i kontratës për energjinë, Von Cramon: Hap drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve

Nënshkrimi i kontratës për energjinë, Von Cramon: Hap drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve

Energjetika
BE-ja mirëpret marrëveshjen mes KEDS-it dhe Elektroseverit për rrymën në veri

BE-ja mirëpret marrëveshjen mes KEDS-it dhe Elektroseverit për rrymën në veri

Energjetika
​Abdixhiku: LDK javën e ardhshme del me qëndrim zyrtar për draftin e Asociacionit

​Abdixhiku: LDK javën e ardhshme del me qëndrim zyrtar për draftin e Asociacionit

Kosovë
Negociata maratonë dhe dakordim historik: Çfarë lloj marrëveshjeje për inteligjencën artificiale arriti BE-ja

Negociata maratonë dhe dakordim historik: Çfarë lloj marrëveshjeje për inteligjencën artificiale arriti BE-ja

Lajme Teknologji
Stano: BE nuk e publikon draft-statutin e Asociacionit, është në diskutim e sipër

Stano: BE nuk e publikon draft-statutin e Asociacionit, është në diskutim e sipër

Kosovë
Ministria del me njoftim, tregon se sa do t’i subvencionojë ndërmarrjet për pajisjet për ngrohje

Ministria del me njoftim, tregon se sa do t’i subvencionojë ndërmarrjet për pajisjet për ngrohje

Të Tjera
BE-ja fut dy komandantë të Hamasit në listën e terroristëve

BE-ja fut dy komandantë të Hamasit në listën e terroristëve

Nga Bota
Qindra miliarda euro asete ruse janë ngrirë nga vendet e BE-së dhe G7 – si mund të shfrytëzohen për rindërtimin e Ukrainës?

Qindra miliarda euro asete ruse janë ngrirë nga vendet e BE-së dhe G7 – si mund të shfrytëzohen për rindërtimin e Ukrainës?

Evropa
Çfarë pritet nga samiti BE-Ballkani Perëndimor?

Çfarë pritet nga samiti BE-Ballkani Perëndimor?

Kosovë
Ambasadori i ri i BE-së në Tiranë dorëzon letrat kredenciale tek Presidenti Begaj: I emocionuar të nis mandatin

Ambasadori i ri i BE-së në Tiranë dorëzon letrat kredenciale tek Presidenti Begaj: I emocionuar të nis mandatin

Shqipëri
Sondazhi i Telegrafit: A do të udhëtoni jashtë vendit pasi të hyjë në fuqi liberalizimi i vizave?

Sondazhi i Telegrafit: A do të udhëtoni jashtë vendit pasi të hyjë në fuqi liberalizimi i vizave?

Kosovë
Anketa, 70 për qind e gjermanëve mendojnë se anëtarësimi në BE ishte i mirë për ta

Anketa, 70 për qind e gjermanëve mendojnë se anëtarësimi në BE ishte i mirë për ta

Evropa
Pas AAK-së, edhe LDK konfirmon se ka pranuar draft-statutin e Asociacionit

Pas AAK-së, edhe LDK konfirmon se ka pranuar draft-statutin e Asociacionit

Kosovë
Opozita pranon draft-statutin e Asociacionit – AAK konfirmon, PDK e LDK heshtin

Opozita pranon draft-statutin e Asociacionit – AAK konfirmon, PDK e LDK heshtin

Kosovë
Kryeministri spanjoll, Sanchez: Izraeli ka pushtuar sistematikisht territorin palestinez

Kryeministri spanjoll, Sanchez: Izraeli ka pushtuar sistematikisht territorin palestinez

Azia
Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Evropa
Vitin e ardhshëm, veturat elektrike të lira pritet të rrisin pjesën e tregut me 40 për qind në Evropë

Vitin e ardhshëm, veturat elektrike të lira pritet të rrisin pjesën e tregut me 40 për qind në Evropë

Auto Lajme
Silvio Gonzato caktohet ambasadori i ri i Bashkimit Europian në Tiranë

Silvio Gonzato caktohet ambasadori i ri i Bashkimit Europian në Tiranë

Shqipëri
Ukraina ka marrë 300,000 nga një milion predhat e premtuara nga Bashkimi Evropian

Ukraina ka marrë 300,000 nga një milion predhat e premtuara nga Bashkimi Evropian

Nga Bota
Në dy vende, njerëzit shpenzojnë më shumë se sa fitojnë – ja sa para u mbesin në fund të muajit, evropianëve

Në dy vende, njerëzit shpenzojnë më shumë se sa fitojnë – ja sa para u mbesin në fund të muajit, evropianëve

Botë
Nga Brukseli, Sveçla: Prezantova të arriturat e Kosovës në tre vitet e fundit si në hetim, arrestim të të dyshuarve dhe identifikim të viktimave

Nga Brukseli, Sveçla: Prezantova të arriturat e Kosovës në tre vitet e fundit si në hetim, arrestim të të dyshuarve dhe identifikim të viktimave

Kosovë
Gjermania ‘godet’ Greqinë për çështjen Beleri: Të mos pengohet rruga e Shqipërisë drejt BE

Gjermania ‘godet’ Greqinë për çështjen Beleri: Të mos pengohet rruga e Shqipërisë drejt BE

Shqipëri
Viza me pasaportë ilegale trazon ujërat

Viza me pasaportë ilegale trazon ujërat

Kosovë
Pse Spanja është një nga zërat e paktë të BE-së që mbështet Palestinën?

Pse Spanja është një nga zërat e paktë të BE-së që mbështet Palestinën?

Evropa