LAJMI I FUNDIT:

Artan Muhaxhiri

130 Artikuj

Analistët: Përplasja mes Kurtit dhe Osmanit dëmton politikën e jashtme të Kosovës

Analistët: Përplasja mes Kurtit dhe Osmanit dëmton politikën e jashtme të Kosovës

Politikë
Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, “para vjeshtës” po, por si?

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, “para vjeshtës” po, por si?

Kosovë
Nesër takohen Kurti e Krasniqi, në tavolinë dy tema

Nesër takohen Kurti e Krasniqi, në tavolinë dy tema

Politikë
Kosova në Këshillin e Evropës, me apo pa kushte?

Kosova në Këshillin e Evropës, me apo pa kushte?

Kosovë
Analistë në Prishtinë dhe Beograd: Qeveria e re e Serbisë me qëndrime të vjetra ndaj Kosovës

Analistë në Prishtinë dhe Beograd: Qeveria e re e Serbisë me qëndrime të vjetra ndaj Kosovës

Kosovë
​Nesër takimi Bislimi-Petkoviq, optimizëm për arritjen e një dakordimi për dinarin

​Nesër takimi Bislimi-Petkoviq, optimizëm për arritjen e një dakordimi për dinarin

Kosovë
Zbatimi i zotimeve të Kosovës vlerësohet kyç për anëtarësimin në KiE

Zbatimi i zotimeve të Kosovës vlerësohet kyç për anëtarësimin në KiE

Kosovë
Analistët: Deklaratat e Escobar nuk lënë hapësirë për interpretime

Analistët: Deklaratat e Escobar nuk lënë hapësirë për interpretime

Kosovë
Takimet e liderëve të Ballkanit: Shumë fjalë e pak rezultate

Takimet e liderëve të Ballkanit: Shumë fjalë e pak rezultate

Kosovë
Bashkësia Islame: Detyra për fëmijë kundër festimit të Vitit të Ri, “gabim që nuk duhet përsëritur”

Bashkësia Islame: Detyra për fëmijë kundër festimit të Vitit të Ri, “gabim që nuk duhet përsëritur”

Kosovë
​Asociacioni konsiderohet barrë e rëndë për Kurtin, paralajmërohen zgjedhje të parakohshme

​Asociacioni konsiderohet barrë e rëndë për Kurtin, paralajmërohen zgjedhje të parakohshme

Kosovë
Po shihet si i pamundur zyrtarizimi i Marrëveshjes së Ohrit deri në fund të janarit

Po shihet si i pamundur zyrtarizimi i Marrëveshjes së Ohrit deri në fund të janarit

Politikë
Javën e ardhshme takimi i Presidentes me opozitën: LDK e quan të vonuar, PDK e AAK ende pa qëndrim

Javën e ardhshme takimi i Presidentes me opozitën: LDK e quan të vonuar, PDK e AAK ende pa qëndrim

Politikë
Analistët: Mos publikimi i draft-statutit të Asociacionit është i pakuptimtë

Analistët: Mos publikimi i draft-statutit të Asociacionit është i pakuptimtë

Kosovë
​Zgjedhjet në Serbi pritet të zvarrisin zbatimin e obligimeve në dialog

​Zgjedhjet në Serbi pritet të zvarrisin zbatimin e obligimeve në dialog

Kosovë
Përmbajtja “misterioze” e statutit të Asociacionit, Janjiq: Serbët në Kosovë kanë fituar maksimumin e maksimumit

Përmbajtja “misterioze” e statutit të Asociacionit, Janjiq: Serbët në Kosovë kanë fituar maksimumin e maksimumit

Kosovë
Kritikohet dhe mirëpritet thirrja e presidentes për Asociacionin

Kritikohet dhe mirëpritet thirrja e presidentes për Asociacionin

Kosovë
Takimi i djeshëm në Bruksel, analistët: Mundësi e humbur

Takimi i djeshëm në Bruksel, analistët: Mundësi e humbur

Kosovë
Zgjedhjet e reja në veri, të pashmangshme

Zgjedhjet e reja në veri, të pashmangshme

Kosovë