LAJMI I FUNDIT:
Alisson Becker

Alisson Becker

253 Artikuj

Info

Alisson Becker është portier brazilian i lindur më 2 tetor të vitit 1992.

Notat e lojtarëve: Real 1-0 Liverpool, vlerësohen portierët

Notat e lojtarëve: Real 1-0 Liverpool, vlerësohen portierët

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve: Liverpool 2-5 Real, shkëlqejnë golashënuesit – zhgënjejnë portierët

Notat e lojtarëve: Liverpool 2-5 Real, shkëlqejnë golashënuesit – zhgënjejnë portierët

Liga e Kampionëve
Reali rikthehet nga disavantazhi për ta nëpërkëmbur Liverpoolin në Anfield

Reali rikthehet nga disavantazhi për ta nëpërkëmbur Liverpoolin në Anfield

Liga e Kampionëve
Gafa në anën tjetër dhe Vinicius e barazon rezultatin

Gafa në anën tjetër dhe Vinicius e barazon rezultatin

Liga e Kampionëve
Formacioni i kombinuar me lojtarët e Liverpoolit dhe Realit para duelit mes tyre

Formacioni i kombinuar me lojtarët e Liverpoolit dhe Realit para duelit mes tyre

Liga e Kampionëve
Nuk shpjegohet ky gabim katastrofal i portierit të Liverpoolit – ia pasoi topin lojtarit kundërshtar për golin e epërsisë

Nuk shpjegohet ky gabim katastrofal i portierit të Liverpoolit – ia pasoi topin lojtarit kundërshtar për golin e epërsisë

Premier League
Ekipi i Brazilit goditet nga një sëmundje para ndeshjes me Zvicrën: Tre lojtarë në dyshime ndaj helvetikëve

Ekipi i Brazilit goditet nga një sëmundje para ndeshjes me Zvicrën: Tre lojtarë në dyshime ndaj helvetikëve

Përfaqësueset
Brazili ndaj Zvicrës mund të jetë pa pesë lojtarë startues, dëmtimet vërshojnë Seleçaon

Brazili ndaj Zvicrës mund të jetë pa pesë lojtarë startues, dëmtimet vërshojnë Seleçaon

Përfaqësueset
Gomez bën gabimin e vitit, asiston për golin e Leedsit duke tentuar pasimin te Alissoni

Gomez bën gabimin e vitit, asiston për golin e Leedsit duke tentuar pasimin te Alissoni

Premier League
Formaconi i kombinuar për derbin mes Liverpoolit dhe Manchester City: Kush përfshihet, kush mbetet jashtë

Formaconi i kombinuar për derbin mes Liverpoolit dhe Manchester City: Kush përfshihet, kush mbetet jashtë

Premier League
Casillas zgjedh top pesë portierët më të mirë në botë, por injoron emrat si Alisson e Donnarumma

Casillas zgjedh top pesë portierët më të mirë në botë, por injoron emrat si Alisson e Donnarumma

La Liga
‘Trofeu Yachine’, 10 kandidatët për portierin më të mirë – Corutois, Alisson, Mendy e Neuer në garë

‘Trofeu Yachine’, 10 kandidatët për portierin më të mirë – Corutois, Alisson, Mendy e Neuer në garë

Ndërkombëtare
Nga Alisson te Alexander-Arnold dhe Haaland – Formacioni më i vlefshëm aktualisht në Ligën Premier

Nga Alisson te Alexander-Arnold dhe Haaland – Formacioni më i vlefshëm aktualisht në Ligën Premier

Premier League
Probleme serioze për Liverpoolin: Klopp mund ta fillojë sezonin e ri pa tetë lojtarë

Probleme serioze për Liverpoolin: Klopp mund ta fillojë sezonin e ri pa tetë lojtarë

Premier League
Nga blerjet e mëdha të verës, Haaland dhe Nunez deri te Neymar, Mbappe dhe Ronaldo – 100 transferimet më të shtrenjta të të gjitha kohërave

Nga blerjet e mëdha të verës, Haaland dhe Nunez deri te Neymar, Mbappe dhe Ronaldo – 100 transferimet më të shtrenjta të të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Zgjidhen lojtari dhe formacioni më i mirë i vitit në Ligën Premier – dominojnë emrat nga Liverpooli dhe Man City

Zgjidhen lojtari dhe formacioni më i mirë i vitit në Ligën Premier – dominojnë emrat nga Liverpooli dhe Man City

Shkumbin Pireva
Finalja e Ligës së Kampionëve: Të dashurat bukuroshe që iu rrinë në krahë lojtarëve të Real Madridit dhe Liverpoolit

Finalja e Ligës së Kampionëve: Të dashurat bukuroshe që iu rrinë në krahë lojtarëve të Real Madridit dhe Liverpoolit

Yjet
Van Dijk zgjedh ekipin e tij të ëndrrave me pesë lojtarë – nuk përfshihen Messi dhe Ronaldo

Van Dijk zgjedh ekipin e tij të ëndrrave me pesë lojtarë – nuk përfshihen Messi dhe Ronaldo

Ndërkombëtare
Presidenti i Villarrealit kritikoi gjyqtarin për vendimin “skandaloz” në humbjen ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve

Presidenti i Villarrealit kritikoi gjyqtarin për vendimin “skandaloz” në humbjen ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një tifoz i ri iu bashkua skuadrës së Liverpoolit për ngritjen e trofeut të Carabao Cup – Alisson bëri veprim madhështor

Një tifoz i ri iu bashkua skuadrës së Liverpoolit për ngritjen e trofeut të Carabao Cup – Alisson bëri veprim madhështor

Premier League
Neville, Keane dhe Carragher zgjedhin formacionin më të mirë në histori të Ligës Premier, pa përfshirë lojtarë të ekipeve që kanë luajtur

Neville, Keane dhe Carragher zgjedhin formacionin më të mirë në histori të Ligës Premier, pa përfshirë lojtarë të ekipeve që kanë luajtur

Premier League
Portieri Alisson bëri një super asistim për golin e Salah ndaj Norwichit

Portieri Alisson bëri një super asistim për golin e Salah ndaj Norwichit

Premier League
Dy formacione me lojtarët që tashmë janë konfirmuar se do luajnë në Kupën e Botës – skema të ndryshme, por të mbushura me yje

Dy formacione me lojtarët që tashmë janë konfirmuar se do luajnë në Kupën e Botës – skema të ndryshme, por të mbushura me yje

Përfaqësueset
Alisson Becker realizon auto-gol qesharak qysh në minutën e katër të takimit

Alisson Becker realizon auto-gol qesharak qysh në minutën e katër të takimit

Premier League