LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Chelsea dhe Liverpool do të përballen sot (e diel) me fillim nga ora 16:00 në kuadër të finales së Carabao Cup.

Tek Liverpooli vërehen disa mungesa të theksuara të lojtarëve si Mohamed Salah, Dominik Szoboszlai, Alisson dhe Darwin Nunez.


Në anën tjetër tek Chelsea, Pochettino është futur me formacionin më të mirë të mundshëm, duke ia besuar sulmin treshes Palmer, Jackson dhe Sterling.

Ndeshja e fundit në mes këtyre dy ekipeve në Ligën Premier ishte një spektakël prej pesë golash ku në fund dolën triumfues Liverpooli, por edhe sot pritet një përballje e fortë dhe e luftuar mes dy ekipeve.

Formacionet zyrtare të të dyja ekipeve:

Chelsea: Petrovic, Gusto, Disasi, Colwill, Chilwell, Caicedo, Enzo, Gallagher, Palmer, Jackson, Sterling.

Liverpool: Kelleher, Endo, Van Dijk, Konate, Diaz, Mac Allister, Gakpo, Elliott, Robertson, Gravenberch, Bradley./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori