LAJMI I FUNDIT:

Alain Giresse

117 Artikuj

Giresse ndodhet në Kosovë, diskuton me drejtuesit e FFK-së për ndeshjet e qershorit

Giresse ndodhet në Kosovë, diskuton me drejtuesit e FFK-së për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja e Kosovës
Flasin analistët: Giresse të mos shkarkohet

Flasin analistët: Giresse të mos shkarkohet

Përfaqësuesja e Kosovës
Se barazimi ndaj Andorrës ishte zhgënjyes e thonë edhe deklaratat e përzgjedhësit dhe lojtarëve të Kosovës

Se barazimi ndaj Andorrës ishte zhgënjyes e thonë edhe deklaratat e përzgjedhësit dhe lojtarëve të Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
A janë zvogëluar shpresat e Kosovës për kualifikim në Euro 2024? Analizë për situatën në Grupin I

A janë zvogëluar shpresat e Kosovës për kualifikim në Euro 2024? Analizë për situatën në Grupin I

Driton Gajraku
Giresse thotë se nuk e mendon dorëheqjen pas barazimit zhgënjyes ndaj Andorrës

Giresse thotë se nuk e mendon dorëheqjen pas barazimit zhgënjyes ndaj Andorrës

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse do të bëjë disa ndryshime, ky pritet të jetë formacioni i Kosovës ndaj Andorrës

Giresse do të bëjë disa ndryshime, ky pritet të jetë formacioni i Kosovës ndaj Andorrës

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse: Nuk mendoj rezultat tjetër përveç fitores ndaj Andorrës

Giresse: Nuk mendoj rezultat tjetër përveç fitores ndaj Andorrës

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse pas barazimit me Izraelin: Jam i kënaqur me rezultatin edhe pse kemi mundur të fitojmë

Giresse pas barazimit me Izraelin: Jam i kënaqur me rezultatin edhe pse kemi mundur të fitojmë

Përfaqësuesja e Kosovës
Dardanët kryejnë stërvitjen e fundit para përballjes me Izraelin

Dardanët kryejnë stërvitjen e fundit para përballjes me Izraelin

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse thotë se Kosova është gati për Izraelin

Giresse thotë se Kosova është gati për Izraelin

Përfaqësuesja e Kosovës
Vazhdojnë stërvitjet e Kosovës, Giresse shpalos pikëpamjet dhe skemat për ndeshjen ndaj Izraelit

Vazhdojnë stërvitjet e Kosovës, Giresse shpalos pikëpamjet dhe skemat për ndeshjen ndaj Izraelit

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse: Uran Bislimi ia ka mbyllur vetës derën te Kosova

Giresse: Uran Bislimi ia ka mbyllur vetës derën te Kosova

Përfaqësuesja e Kosovës
Lista e Kosovës pëson ndryshime para dy ndeshjeve kualifikuese ‘Euro 2024’ – Giresse jep detajet

Lista e Kosovës pëson ndryshime para dy ndeshjeve kualifikuese ‘Euro 2024’ – Giresse jep detajet

Përfaqësuesja e Kosovës
Rikthime dhe emra të rinj, Alain Giresse publikon listën e Kosovës për dy ndeshjet e muajit mars

Rikthime dhe emra të rinj, Alain Giresse publikon listën e Kosovës për dy ndeshjet e muajit mars

Ndërkombëtare
Si votuan Amir Rrahmani dhe Alain Giresse për çmimin “The Best” të FIFA-s

Si votuan Amir Rrahmani dhe Alain Giresse për çmimin “The Best” të FIFA-s

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse për mediat franceze: Kosova ka një rast të mirë për EURO 2024, djemtë duan ta japin maksimumin shkaku i historisë së vendit

Giresse për mediat franceze: Kosova ka një rast të mirë për EURO 2024, djemtë duan ta japin maksimumin shkaku i historisë së vendit

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse pas barazimit ndaj Ishujve Faroe: Rezultati nuk është real, lojtarët treguar shpirt luftarak

Giresse pas barazimit ndaj Ishujve Faroe: Rezultati nuk është real, lojtarët treguar shpirt luftarak

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova barazon edhe ndaj Ishujve Faroe në “Fadil Vokrri”, nuk mjaftoi super goli i Uran Bislimit

Kosova barazon edhe ndaj Ishujve Faroe në “Fadil Vokrri”, nuk mjaftoi super goli i Uran Bislimit

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosovë – Ishujt Faroe, formacionet zyrtare: Giresse me shumë ndryshime

Kosovë – Ishujt Faroe, formacionet zyrtare: Giresse me shumë ndryshime

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse thotë se edhe ndeshja ndaj Ishujve Faroe do të jetë për t’i testuar lojtarët e rinj

Giresse thotë se edhe ndeshja ndaj Ishujve Faroe do të jetë për t’i testuar lojtarët e rinj

Përfaqësuesja e Kosovës
Alain Giresse: Herët të jap një mendim për lojtarët, por më pëlqeu se si u kthyen në lojë në pjesën e dytë

Alain Giresse: Herët të jap një mendim për lojtarët, por më pëlqeu se si u kthyen në lojë në pjesën e dytë

Përfaqësuesja e Kosovës
Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Armenisë, mundësi e lojtarëve të rinj për t’i treguar vlerat

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Armenisë, mundësi e lojtarëve të rinj për t’i treguar vlerat

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova me lojtarë të rinj mban stërvitje në ‘Fadil Vokrri’ për përballjen me Armeninë

Kosova me lojtarë të rinj mban stërvitje në ‘Fadil Vokrri’ për përballjen me Armeninë

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse: Këto dy ndeshje për të parë lojtarë të rinj, shpresojmë të ketë ndonjë zbulim që të luajë në të ardhmen

Giresse: Këto dy ndeshje për të parë lojtarë të rinj, shpresojmë të ketë ndonjë zbulim që të luajë në të ardhmen

Përfaqësuesja e Kosovës