LAJMI I FUNDIT:

Ekipi i Kosovës grumbullohet sot, pasdite stërvitja e parë

Ekipi i Kosovës grumbullohet sot, pasdite stërvitja e parë
(Foto: ffk-kosova.com)

Përfaqësuesja e Kosovës e fillon sot (e enjte) grumbullimin për dy ndeshjet e këtij muaji në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”.

Reklama

Dardanët do t’i zhvillojnë dy ndeshje kualifikuese në kuadër të Grupit I, pasi do të ndeshen me Rumaninë më 16 qershor dhe me Bjellorusinë, më 19 qershor.

Para disa ditësh, përzgjedhësi Alain Giresse publikoi listën me emrat e lojtarëve të ftuar ndërsa tani pritet t’ia fillojë punës.

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime
Lexo po ashtu Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Është vet FFK që ka njoftuar në lidhje me agjendën e ekipit përfaqësues, i cili pritet të grumbullohet sot.

Kosova do ta zhvilloj një stërvitje gjatë pas ditës së sotme dhe dy stërvitje gjatë ditës së nesërme (e shtunë).

Më poshtë e gjeni agjendën e stërvitjeve të Kosovës për dy ditët në vazhdim:

E enjte, 8 qershor

17:00 Stërvitje – Kampi Nacional në Hajvali

E premte, 9 qershor

10:30 Stërvitje – Kampi Nacional në Hajvali

17:00 Stërvitje – Kampi Nacional në Hajvali

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori