LAJMI I FUNDIT:

Akulli

109 Artikuj

Një truk më shumë se efikas: Akulli nuk do të grumbullohet më

Një truk më shumë se efikas: Akulli nuk do të grumbullohet më

Bëje vet
Si ta shkrini akullin nga vetura juaj? Zgjidhja më e shpejtë dhe më e lirë do t’ju kursejë nga telashet

Si ta shkrini akullin nga vetura juaj? Zgjidhja më e shpejtë dhe më e lirë do t’ju kursejë nga telashet

Trend
Pse drita paralajmëruese e akullit ndizet në temperatura mbi zero

Pse drita paralajmëruese e akullit ndizet në temperatura mbi zero

Auto Lajme
Mos vini kurrë akull në plagë të shkaktuar nga djegia: Si të lehtësoni dhimbjen dhe nxehtësinë në vendin e lëndimit

Mos vini kurrë akull në plagë të shkaktuar nga djegia: Si të lehtësoni dhimbjen dhe nxehtësinë në vendin e lëndimit

Këshilla mjekësore
Një copë e madhe akulli bie nga një çati dhe godet gjeneralin rus – përfundon në spital me lëndime të rënda në kokë

Një copë e madhe akulli bie nga një çati dhe godet gjeneralin rus – përfundon në spital me lëndime të rënda në kokë

Nga Bota
Momenti kur Tesla rrëshqet në akull dhe godet makinën e policisë në Seattle

Momenti kur Tesla rrëshqet në akull dhe godet makinën e policisë në Seattle

Auto Lajme
Një hovercraft përdoret për të shpëtuar mjellmën e cila kishte ngecur në akullin e liqenit në Michigan

Një hovercraft përdoret për të shpëtuar mjellmën e cila kishte ngecur në akullin e liqenit në Michigan

Interesante
Temperaturat e ulëta në SHBA mund të çojnë në ngrirjen e lëkurës brenda pak minutash

Temperaturat e ulëta në SHBA mund të çojnë në ngrirjen e lëkurës brenda pak minutash

Amerika
Gruaja gjen zgjidhjen ideale për të shmangur rrëshqitjen në rrugët e akullta dhe nuk do t’ju kushtojë asgjë

Gruaja gjen zgjidhjen ideale për të shmangur rrëshqitjen në rrugët e akullta dhe nuk do t’ju kushtojë asgjë

Interesante
Rreth 200 peshkatarë mbetën “të bllokuar në ujë” pasi një copë e madhe akulli u shkëput në një liqe në Minnesota

Rreth 200 peshkatarë mbetën “të bllokuar në ujë” pasi një copë e madhe akulli u shkëput në një liqe në Minnesota

Amerika
Injoroi shenjat që paralajmëronin për rrezikun, alpinisti brazilian humb jetën – shkëputet copa e akullit dhe i bie mbi kokë

Injoroi shenjat që paralajmëronin për rrezikun, alpinisti brazilian humb jetën – shkëputet copa e akullit dhe i bie mbi kokë

Amerika Latine
Këshilla të amvisave me eksperiencë: Super-truk me të cilin nuk do të detyroheni shpesh ta shkrini frigoriferin

Këshilla të amvisave me eksperiencë: Super-truk me të cilin nuk do të detyroheni shpesh ta shkrini frigoriferin

Këshilla dhe ide
Ushqimet që mund ta shkatërrojnë buzëqeshjen tuaj

Ushqimet që mund ta shkatërrojnë buzëqeshjen tuaj

Shëndetësi Lajme
Ekspertët paralajmërojnë: Niveli i deteve do të rritet për rreth 30 centimetra

Ekspertët paralajmërojnë: Niveli i deteve do të rritet për rreth 30 centimetra

Shkencë
Alpet zvicerane po mbulohen me “çarçafë të bardhë” për të ndaluar shkrirjen e borës

Alpet zvicerane po mbulohen me “çarçafë të bardhë” për të ndaluar shkrirjen e borës

Kuriozitete
Freskohuni pa kondicioner: Një truk me tigan dhe akull që ul temperaturën

Freskohuni pa kondicioner: Një truk me tigan dhe akull që ul temperaturën

Këshilla dhe ide
A është vërtet i mirë akulli për lëkurën e fytyrës?

A është vërtet i mirë akulli për lëkurën e fytyrës?

Këshilla Estetike
Akulli nuk duhet t’i afrohet zonës së djegur të lëkurës

Akulli nuk duhet t’i afrohet zonës së djegur të lëkurës

Këshilla mjekësore
Truku të cilin çdo amvisë duhet ta dijë: Si të pengoni krijimin e akullit në frigorifer me ngrirje të thellë?

Truku të cilin çdo amvisë duhet ta dijë: Si të pengoni krijimin e akullit në frigorifer me ngrirje të thellë?

Këshilla dhe ide
Shikojeni këtë art në borë – pamje që kanë marrë më shumë se 2 milionë pëlqime

Shikojeni këtë art në borë – pamje që kanë marrë më shumë se 2 milionë pëlqime

Interesante
Na duhet vetëm kjo në mëngjes: Qe se si të shkrini borën dhe akullin nga xhami i përparmë në vetëm një minutë

Na duhet vetëm kjo në mëngjes: Qe se si të shkrini borën dhe akullin nga xhami i përparmë në vetëm një minutë

Bëje vet
Ai “shkriu” veturën me një lëvizje: Kënaqësia më e madhe e një mëngjesi të acartë

Ai “shkriu” veturën me një lëvizje: Kënaqësia më e madhe e një mëngjesi të acartë

Virale
Akulli me madhësi sa Florida po shkrihet, shkencëtarët thonë se për pesë vite mund të humb korën dhe të rrit nivelin e detit për 25%

Akulli me madhësi sa Florida po shkrihet, shkencëtarët thonë se për pesë vite mund të humb korën dhe të rrit nivelin e detit për 25%

Shkencë
Bora ka ardhur – disa këshilla të dobishme për shoferët

Bora ka ardhur – disa këshilla të dobishme për shoferët

Auto Lajme