LAJMI I FUNDIT:

Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t’ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar

Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t’ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar
shutterstock

Ekziston një zgjidhje e thjeshtë

Shumica e amvisave që kanë hasur në këtë problem e dinë se sa i vështirë është pastrimi i akullit të grumbulluar në frigorifer me ngrirje të thellë.

Ky është zakonisht një tregues që pajisja juaj nuk po funksionon në mënyrën më të mirë.

Përpara se të thërrisni një riparues që do t’ju kërkojë shumë para për shërbimin ose të blini një frigorifer të ri, mund të provoni një truk të thjeshtë, transmeton Telegrafi.

Shkrini frigoriferin për gjysmë ore: Ju duhet vetëm një gjë
Lexo po ashtu Shkrini frigoriferin për gjysmë ore: Ju duhet vetëm një gjë

Me këtë truk të shkëlqyeshëm, ju do të parandaloni përgjithmonë formimin e akullit në frigoriferin ngrirës tuaj – madje shumë lehtë.

Gjithçka që duhet të bëni është të lyeni me vaj muret, sirtarët dhe dhomën e frigoriferit tuaj ngrirës.

Do të keni një sipërfaqe të rrëshqitshme në të cilën akulli nuk do të mund të formohet fare. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Në cilën moshë duhet të martoheni, në bazë të shenjës suaj të Zodiakut?

Në cilën moshë duhet të martoheni, në bazë të shenjës suaj të Zodiakut?

Astrologji
Metoda

Metoda "gjeniale" për të larguar përfundimisht mykun

Stil
“Më mirë të vdes nga pasioni sesa nga mërzia” – Thënie të bukura nga Van Gogh

“Më mirë të vdes nga pasioni sesa nga mërzia” – Thënie të bukura nga Van Gogh

Këshilla Lifestyle
Bricjapi: Horoskopi vjetor për 2024

Bricjapi: Horoskopi vjetor për 2024

Astrologji
Tre gabimet e zakonshme në shtëpi që ju “rrisin” faturat e ngrohjes – si mund të kurseni?

Tre gabimet e zakonshme në shtëpi që ju “rrisin” faturat e ngrohjes – si mund të kurseni?

Stil
Po arrin Hëna e plotë te Virgjëresha: Sjell tensione dhe frikë në rritje dhe veçanërisht do të prekë katër shenja

Po arrin Hëna e plotë te Virgjëresha: Sjell tensione dhe frikë në rritje dhe veçanërisht do të prekë katër shenja

Astrologji
Kalo në kategori