LAJMI I FUNDIT:

ADN-ja

21 Artikuj

Pas 45 vitesh, me ndihmën e analizës së ADN-së – zbulohet identiteti i vajzës së vrarë në Massachusetts

Pas 45 vitesh, me ndihmën e analizës së ADN-së – zbulohet identiteti i vajzës së vrarë në Massachusetts

Amerika
Amerikani i kaloi gati 40 vite në burg për vrasjen që nuk e kreu, analiza e ADN-së tani e dëshmoi se është i pafajshëm

Amerikani i kaloi gati 40 vite në burg për vrasjen që nuk e kreu, analiza e ADN-së tani e dëshmoi se është i pafajshëm

Amerika
Gjaku i astronautëve shfaqë shenja të mutacionit të ADN-së pas udhëtimit në hapësirë

Gjaku i astronautëve shfaqë shenja të mutacionit të ADN-së pas udhëtimit në hapësirë

Shëndetësi Lajme
Sërish divorcoheni? Mbase e keni ‘gjenin e divorcit’ të shkruar në ADN

Sërish divorcoheni? Mbase e keni ‘gjenin e divorcit’ të shkruar në ADN

Lifestyle
Zbulimi i shkencëtarëve zgjidh një mister: Ja pse disa duhanpirës nuk preken kurrë nga kanceri i mushkërive!

Zbulimi i shkencëtarëve zgjidh një mister: Ja pse disa duhanpirës nuk preken kurrë nga kanceri i mushkërive!

Shëndetësi Lajme
Studiuesit bëjnë zbulimin e radhës: Ja se si do të bëhet i mundur menaxhimi i kancerit

Studiuesit bëjnë zbulimin e radhës: Ja se si do të bëhet i mundur menaxhimi i kancerit

Shëndetësi Lajme
Shkencëtarët kanë lidhur numrin e mutacioneve në specie të ndryshme me sekretin e plakjes

Shkencëtarët kanë lidhur numrin e mutacioneve në specie të ndryshme me sekretin e plakjes

Shëndetësi Lajme
Policia e Las Vegas-it zgjidh një rast të ndodhur 32 vite më parë që përfshin përdhunimin dhe vrasjen e një adoleshenteje

Policia e Las Vegas-it zgjidh një rast të ndodhur 32 vite më parë që përfshin përdhunimin dhe vrasjen e një adoleshenteje

Amerika
ADN më e vjetër në botë gjendet në dhëmbët e një mamuthi që jetoi mbi 1 milion vjet më parë

ADN më e vjetër në botë gjendet në dhëmbët e një mamuthi që jetoi mbi 1 milion vjet më parë

Kuriozitete
E përcaktuar në ADN-në tuaj: A mund ta ndryshoni veten dhe të jeni një person mëngjesi

E përcaktuar në ADN-në tuaj: A mund ta ndryshoni veten dhe të jeni një person mëngjesi

Shëndetësi Lajme
Alarmi i ekspertit: Kina po mbledh ADN-të e botës dhe ka dy arsye – njëra është diçka e tmerrshme

Alarmi i ekspertit: Kina po mbledh ADN-të e botës dhe ka dy arsye – njëra është diçka e tmerrshme

Nga Bota
​EULEX apelon te të afërmit e personave të pagjetur që t’i japin mostrat e gjakut

​EULEX apelon te të afërmit e personave të pagjetur që t’i japin mostrat e gjakut

Kosovë
I bëri dhuratë partnerit testin e ADN-së, doli të jetë ide shumë e keqe

I bëri dhuratë partnerit testin e ADN-së, doli të jetë ide shumë e keqe

Interesante
ADN-ja përcakton mënyrën si ju e përballoni stresin

ADN-ja përcakton mënyrën si ju e përballoni stresin

Shëndetësi Lajme
Për vite me radhë besonte se ai ishte babai i saj biologjik – të vërtetën e hidhur e kuptoi kur bëri një test të ADN-së (Foto/Video)

Për vite me radhë besonte se ai ishte babai i saj biologjik – të vërtetën e hidhur e kuptoi kur bëri një test të ADN-së (Foto/Video)

Interesante
ADN-ja ”e shpall” të pafajshëm pas 40 viteve, kompensohet me 21 milionë dollarë

ADN-ja ”e shpall” të pafajshëm pas 40 viteve, kompensohet me 21 milionë dollarë

Nga Bota
Holandezi shpreson që testet e ADN-së do t’i ndihmojnë t’i gjej 100 vëllezërit dhe motrat e tij

Holandezi shpreson që testet e ADN-së do t’i ndihmojnë t’i gjej 100 vëllezërit dhe motrat e tij

Nga Bota
Gjatë transmetimit live babai e kupton se djalin që e kishte rritur për 32-vite nuk është fëmija i tij biologjik, shikoni reagimin e tij prekës (Foto/Video)

Gjatë transmetimit live babai e kupton se djalin që e kishte rritur për 32-vite nuk është fëmija i tij biologjik, shikoni reagimin e tij prekës (Foto/Video)

Nga Bota
Pritet zhvarrimi i mbi 2 mijë trupave, shkak ADN-ja

Pritet zhvarrimi i mbi 2 mijë trupave, shkak ADN-ja

Kosovë
Njihuni me vajzën që pretendon se ka ADN jashtëtokësore (Foto)

Njihuni me vajzën që pretendon se ka ADN jashtëtokësore (Foto)

Interesante
Test ADN-je për të parë nëse kanë gjetur “partnerin ideal”

Test ADN-je për të parë nëse kanë gjetur “partnerin ideal”

Shëndetësi Lajme