LAJMI I FUNDIT:

Abba

14 Artikuj

Grupi ABBA zbulojnë se nuk do të performojnë më dhe as nuk do të lansojnë muzikë të re teksa nisin një seri koncertesh novator

Grupi ABBA zbulojnë se nuk do të performojnë më dhe as nuk do të lansojnë muzikë të re teksa nisin një seri koncertesh novator

Yjet
Publikohen nominimet e Grammy Awards 2021 – shqiptarët mbesin jashtë, ABBA marrin nominimin e parë në karrierë

Publikohen nominimet e Grammy Awards 2021 – shqiptarët mbesin jashtë, ABBA marrin nominimin e parë në karrierë

Muzikë
U rikthyen pas 40-të vitesh, grupi ABBA bëjnë histori me albumin e ri

U rikthyen pas 40-të vitesh, grupi ABBA bëjnë histori me albumin e ri

Yjet
ABBA pranojnë se janë gati për të kompozuar këngën përfaqësuese të Britanisë në Eurovision, por duan që Dua Lipa ta këndojë atë

ABBA pranojnë se janë gati për të kompozuar këngën përfaqësuese të Britanisë në Eurovision, por duan që Dua Lipa ta këndojë atë

Muzikë
Mësohen emrat e mundshëm që do të performojnë në Botëror 2022: Lady Gaga, ABBA, Andrea Bocelli e Aerosmith në mesin e tyre

Mësohen emrat e mundshëm që do të performojnë në Botëror 2022: Lady Gaga, ABBA, Andrea Bocelli e Aerosmith në mesin e tyre

Yjet
Grupi ABBA rikthehen pas 40 vitesh me album të ri, organizojnë gjithashtu edhe një turne virtual

Grupi ABBA rikthehen pas 40 vitesh me album të ri, organizojnë gjithashtu edhe një turne virtual

Muzikë
Legjendarët e grupit Abba do të lansojnë këngë të reja në vitin 2021

Legjendarët e grupit Abba do të lansojnë këngë të reja në vitin 2021

Muzikë
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Agron Shala
Viti 1979: Jetë, o jetë…

Viti 1979: Jetë, o jetë…

Agron Shala
Emrat më të suksesshëm në muzikë, në 50 vitet e fundit

Emrat më të suksesshëm në muzikë, në 50 vitet e fundit

Cult+
Grupi ABBA do të incizojë një tjetër këngë të re

Grupi ABBA do të incizojë një tjetër këngë të re

Muzikë
Cher publikon një version të ri të këngës së njohur të grupit ABBA

Cher publikon një version të ri të këngës së njohur të grupit ABBA

Muzikë
Grupi “ABBA” regjistron këngën e parë pas një pauze prej 35 vjetësh

Grupi “ABBA” regjistron këngën e parë pas një pauze prej 35 vjetësh

Muzikë
Nga Leonard Cohen deri te Will.i.am, muzika që dëgjojnë anëtarët e familjes mbretërore britanike

Nga Leonard Cohen deri te Will.i.am, muzika që dëgjojnë anëtarët e familjes mbretërore britanike

Muzikë