Shkodran Mustafi nuk ka pësuar lëndim të rëndë?

Shkodran Mustafi ka pësuar një lëndim në derbin e xhiros së Ligës Premier.

Arsenal ka pësuar humbje para shikuesve të vetë në takimin kundër Manchester Unitedit me rezultat 3-1.

Në golin e dytë të realizuar të Unitedit, Mustafi bëri një gabim trashanik duke i mundësuar të shënoj Jesse Lingard.

Po në të njëjtin rast u lëndua edhe mbrojtësi shqiptar, me ç’rast është detyruar të largohet prej fushës në të 11 minutë.

Sipas mediave britanike, Mustafi nuk ka pësuar ndonjë lëndim të rëndë dhe pritet të kthehet shumë shpejt në fushat e blerta.

Mustafi ka shkëlqyer në edicionin e ri duke bërë që Arsenali të pësonte gol vetëm një herë në tetë ndeshjet sa ai ishte në skuadër.

Në humbjen 1 me 3 ndaj Unitedit u paraqit edhe Granit Xhaka që u zëvendësua me Danny Welbeckun në minutën e 70. /Telegrafi/