PSG dhe Benfica ndahen sërish në paqe, të dyja bën hap të madh drejt kualifikimit tutje

PSG dhe Benfica kanë barazuar me rezultat 1-1 në kuadër të xhiros së katër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Fillimi i ndeshjes mes PSG-së dhe Benficas ishte i qetë, pasi të dy skuadrat kishin pak mundësi shënimi.

Në minutën e 38-të, PSG fitoi penallti, ndërsa nga pika e bardhë ishte i saktë Kylian Mbappe për 1-0.

Pjesa e parë nuk solli më raste, ndërsa e dyta filloi më mirë sesa e parë, me të dy skuadrat që rrezikonin më shumë.

Mbappe kishte rast në minutën e 52-të, ndërsa Benfica u kundërpërgjigj me Alejandro Grimaldon, por në të dyja rastet gol nuk kishte.

Benfica fitoi penallti në minutën e 60-të, kur Rafa Silva u rrëzua në zonë nga Marco Verratti.

Joao Mario shënoi nga pika e bardhë për të barazuar rezultatin në 1-1.

Deri në fund edhe pse të dy skuadrat provuan të shënojnë gola nuk kishte.

PSG dhe Benfica kanë nga tetë pikë dhe janë në dy pozitat e para në grup. /Telegrafi/

Super gol i Edon Zhegrovës përballë PSG-së

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
Nga lavdërimet që mori nga Lineker te foto e festës me Icardin: Si ishte bërë hit në rrjetet sociale para disa vitesh Almazbekov, transferimi më i Llapit

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

"Është e mundur që ky të jetë sezoni im i fundit në Liverpool" - Salah jep sinjale largimi

Rezultatet dhe renditja në Ligën e Parë: Drenica dhe Vëllaznimi në formë, Prishtina e Re fiton derbin