Pjesa e parë, PSG 0-1 Bayern Munich: Gjermanët hapin ndeshjen me golin e Choupo-Moting

Ashtu siç është pritur Bayern Munchen, nuk është dorëzuar në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Kampionëve ndaj PSG-së, ku pjesën e parë e ka mbyllur në epërsi 1-0.

Ndeshja e parë e zhvilluar në “Allianz Arena” iu kishte takuar francezëve që si mysafir shënuan fitore me rezultat 3-2.

Edhe ndeshja e sotme, po del të jetë internate, pasi që rastet nuk munguan nga të dyja anët.

Kylian Mbappe provoi i pari në minutën e  tretë të ndeshjes, por pa sukses.

Bayern Munich rrezikoi në minutën e 27-të, kur Joshua Kimmich, por as ky nuk ishte i saktë.

Pas këtyre dy raste ishte momenti i Neymar i cili rrezikoi tri herë portën e Manuel Neuer, ku dy herë prej tyre goditi edhe shtyllën.

Kyr nuk konkretizohen rastet, pason dënimi dhe Bayern Munich është ekspert në këtë drejtim.

Maxim Chuopo Moting shënoi në minutën e 41-të me kokë, pas një topi të thyer nga portieri.

Krejt në fund rast të mirë kishte edhe David Alaba, por Keylor Navas ishte në vend./Telegrafi/

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë