Pjesa e parë, Chelsea 1-0 Real Madrid: Londinezët me një hap në finale

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Real Madridit me rezultat 1-0 në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë ishte mbyllur në barazim 1-1, ndërsa e dyta do ta vendos finalistin.

Chelsea e nisi më mirë takimin, kur rrezikoi me Timo Werner i cili shënoi, por u anulua për pozitë jashtëloje.

Karim Benzema kishte rast të mirë në minutën e 26-të, por portieri ishte në vend.

Zhvillohej minuta e 28-të e ndeshjes, kur Timo Werner me kokë shënon për 1-0.

Në minutën e 36-të edhe njëherë Benzema kishte rast të mirë, por Edouard Mendy ishte në vend.