Mbyllet me dy gola pjesa e parë e derbit mes Arsenalit dhe Man United

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin mes Arsenalit dhe Manchester United që po zhvillohet në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier.

45 minutat e parë sollën spektakël, me dy skuadrat që shënuan nga një gol.

Ishte minuta e 27-të e takimit kur Christian Eriksen asistoi te Marcus Rashford për golin e epërsisë.

Mirëpo, një minutë kaloi nga goli i tyre dhe Gabriel Martienlli e gjeti në mënyrë perfekte Martin Odegaardin që i barazoi shifrat në 1-1.

Dy skuadrat zhvilluan lojë me tempo të lartë, duke synuar që të shënonin gola të tjerë.

Pjesa e parë përfundoi me këto dy gola, ndërsa me gjasë në 45 minutat e dytë do të tunden sërish rrjetat. /Telegrafi/

UEFA shpjegon vendimin e diskutueshëm që çoi tek krijimi i peticionit që ndeshja e Euro 2024 të riluhet

Krijohet peticion që ndeshja e Euro 2024 të riluhet, gati gjysmë milioni nënshkrime