LAJMI I FUNDIT:

Kosova mposht Shqipërinë

Kosova mposht Shqipërinë

Përfaqësuesja U-19 e Kosovës ka mposhtur moshatarët e tyre nga Shqipërisë me rezultat 2:0, në miqësoren e zhvilluar sot në stadiumin “Përparim Thaqi” të Prizrenit.

Reklama

Të dy golat për të përzgjedhurit e trajnerit Ramiz Krasniqi u shënuan në pjesën e dytë, me autor Ylber Ramadani e Meriton Korenica. Të dy mesfushorët e Dritës përkatësisht Shkëndijës së Tetovës shënuan eurogola nga largësia, transmeton Gazetaolle.com.

Për koincidencë, pjesë e Shqipërisë U-19 ishte edhe lojtari me emrin e legjendës së Holandës, Marko van Basten Cema.


Formacionet

KOSOVA U-19: B.Halimi, Statovci, Ismajli, Rama, Hasani, Ramadani, Basha, Korenica, Qorraj, Mehmeti, Nuza.

SHQIPËRIA U-19: Kastrati, Fangaj, Rajçeviç, Rami, Gripshi, Palluqi, Krasniqi, Shehi, Ndragji, Bardhi, Van Basten Cema.

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Liga e Kampionëve
“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

Ndërkombëtare
Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Liga e Kampionëve
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori