Gjermania e Mustafit demolon Italinë (Video)

Gjermania ka arritur fitore të lehtë në miqësoren ndaj Italisë me rezultat 4-1.

Gjermanët i ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa mysafirët përveç golit nuk treguan diçka më shumë.Germany+v+Italy+International+Friendly+wuZJdd3CQWDx

Goli i epërsisë erdhi nga Toni Kroos në  minutë e 24, ndërsa Mario Gotze shënoi në minutën e 45-të dhe me rezultatin 2-0 përfundoi pjesa e parë. Në minutën e 59-të shënoi edhe Jonas Hector, kurse goli i katër erdhi në minutën e 75-të nga Mesut Ozil nga pika e bardhë.

Golin e nderit për mysafirët e shënoi Stephan El Shaarawy në minutën e 83-të.Shkodran+Mustafi+Germany+v+Italy+International+tbbaTWwQhaex

Vlen të theksohet se mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, luajti nga minuta e parë. /Telegrafi/

Goli i Toni Kroos ndaj Italisë

Posted by Telegrafi Sport on Tuesday, 29 March 2016

2-0: Edhe Gotze shënon ndaj Italisë.

3-0: Jonas Hector shënon ndaj Italisë pasi Draxler driblon gjysmën e ekipit italian.

4-0: Shënon Ozil nga pika e bardhë ndaj Italisë.

Germany 4 – 1 Italy # ShaarawyJoin Us Football For Ȅνer ♥’ WebSite : Www.Football4ever.ovh

Posted by Football For Ȅνer on Tuesday, 29 March 2016

Ylli i Real Madridit ‘i shkatërruar’ pasi nuk arriti që të largohej nga klubi këtë verë

U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

A ishte afër transferimit tek Barcelona këtë verë? Williams tregon gjithçka

Luajti vetëm 23 minuta me fanellën e tyre, Como e largon nga ekipi Varanen

Formacionet zyrtare, Man Utd vs Liverpool: Ten Hag dhe Slot startojnë me më të mirët

Arsenali u refuzua nga një lojtar i kategorisë së dytë në Angli – kjo i dha një goditje të madhe planeve të Artetës