LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Gjermanisë

861 Artikuj

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Toni Kroos befason të gjithë, sot ka mbathur këpucë të reja sportive pas 10 vitesh

Toni Kroos befason të gjithë, sot ka mbathur këpucë të reja sportive pas 10 vitesh

La Liga
Ndalohet shitja e fanellave të Gjermanisë – shkaku i historisë së errët

Ndalohet shitja e fanellave të Gjermanisë – shkaku i historisë së errët

Përfaqësueset
“Distancohem me vendosmëri nga çdo lloj ekstremizmi”, Rudiger mbrohet pas pretendimeve të gazetarit gjerman

“Distancohem me vendosmëri nga çdo lloj ekstremizmi”, Rudiger mbrohet pas pretendimeve të gazetarit gjerman

Ndërkombëtare
Superkompjuteri tregon tri përfaqësueset me më së shumti gjasa për të triumfuar në Euro 2024

Superkompjuteri tregon tri përfaqësueset me më së shumti gjasa për të triumfuar në Euro 2024

Përfaqësueset
Kompletohen grupet e Euro 2024 pas kualifikimit të tri kombëtareve të fundit

Kompletohen grupet e Euro 2024 pas kualifikimit të tri kombëtareve të fundit

Përfaqësueset
Philipp Lahm parashikon se kush do ta fitojë Euro 2024 – kërkon një befasi të madhe

Philipp Lahm parashikon se kush do ta fitojë Euro 2024 – kërkon një befasi të madhe

Përfaqësueset
Pse Gjermania vesh fanella të bardha pavarësisht se nuk është një ngjyrë në flamurin e tyre?

Pse Gjermania vesh fanella të bardha pavarësisht se nuk është një ngjyrë në flamurin e tyre?

Përfaqësueset
Rudiger merr masa ligjore, denoncon gazetarin që e lidhi me një organizatë terroriste

Rudiger merr masa ligjore, denoncon gazetarin që e lidhi me një organizatë terroriste

Ndërkombëtare
“Dua të vazhdoj te Gjermania” – Nagelsmann shpreh dëshirën të qëndrojë edhe pas Euro 2024

“Dua të vazhdoj te Gjermania” – Nagelsmann shpreh dëshirën të qëndrojë edhe pas Euro 2024

Përfaqësueset
“Nuk ka shumë lojtarë si ai në futbollin evropian”, Gundogan i kënaqur me rikthimin e Kroosit te Gjermania

“Nuk ka shumë lojtarë si ai në futbollin evropian”, Gundogan i kënaqur me rikthimin e Kroosit te Gjermania

Përfaqësueset
Gjermania tregon forcën e saj, mposht Francën me dominim të plotë

Gjermania tregon forcën e saj, mposht Francën me dominim të plotë

Përfaqësueset
Wirtz shënon gol spektakolar ndaj Francës pas shtatë sekondave – Kroos me një asistim maestral

Wirtz shënon gol spektakolar ndaj Francës pas shtatë sekondave – Kroos me një asistim maestral

Përfaqësueset
Kombëtarja e Gjermanisë nuk do të luajë më me Adidas, largimi i saj kthehet në çështje në këtë vend

Kombëtarja e Gjermanisë nuk do të luajë më me Adidas, largimi i saj kthehet në çështje në këtë vend

Përfaqësueset
Një telefonatë ndryshoi gjithçka, Kroos tregon arsyen e rikthimit te Gjermania pas 990 ditësh

Një telefonatë ndryshoi gjithçka, Kroos tregon arsyen e rikthimit te Gjermania pas 990 ditësh

Ndërkombëtare
Luajti për kombëtaren gjermane dhe fitoi Evropianin për U-21, tani pranon ftesën të luajë për Sirinë

Luajti për kombëtaren gjermane dhe fitoi Evropianin për U-21, tani pranon ftesën të luajë për Sirinë

Përfaqësueset
“Përkundrazi, kalojmë mirë”, Gundogan mohon problemin me yllin e Real Madridit

“Përkundrazi, kalojmë mirë”, Gundogan mohon problemin me yllin e Real Madridit

La Liga
Kroos rikthehet zyrtarisht te Gjermania, ftohet për ndeshjet ndaj Francës dhe Holandës

Kroos rikthehet zyrtarisht te Gjermania, ftohet për ndeshjet ndaj Francës dhe Holandës

Përfaqësueset
Nagelsmann do të largohet nga Gjermania pas evropianit, tre klube të mëdha angleze e duan atë

Nagelsmann do të largohet nga Gjermania pas evropianit, tre klube të mëdha angleze e duan atë

Premier League
Televizionet angleze e duan si analist për Euro 2024, por Jurgen Klopp ka siguruar tri bileta për t’i parë ndeshjet e Gjermanisë si tifoz

Televizionet angleze e duan si analist për Euro 2024, por Jurgen Klopp ka siguruar tri bileta për t’i parë ndeshjet e Gjermanisë si tifoz

Përfaqësueset
Edhe pse Klopp është ende në Liverpool, po vazhdon të flitet për punën e tij të re –  ka mbetur vetëm duhet ta pranojë

Edhe pse Klopp është ende në Liverpool, po vazhdon të flitet për punën e tij të re –  ka mbetur vetëm duhet ta pranojë

Përfaqësueset
Disa nga ikonat e futbollit kanë konfirmuar se do të luajnë në Kupën e Botës për veteranët që do të mbahet për herë të parë

Disa nga ikonat e futbollit kanë konfirmuar se do të luajnë në Kupën e Botës për veteranët që do të mbahet për herë të parë

Përfaqësueset
Nagelsmann përshëndet rikthimin e Kroosit në kombëtaren gjermane

Nagelsmann përshëndet rikthimin e Kroosit në kombëtaren gjermane

Ndërkombëtare
“Do të luaj sërish për Gjermaninë”, Toni Kroos njofton rikthimin në kombëtare

“Do të luaj sërish për Gjermaninë”, Toni Kroos njofton rikthimin në kombëtare

Përfaqësueset