Franca e Zvicra ndahen në paqe, kualifikohen të dyja (Foto\Video)

Barazimi pa gola ka dërguar dy kombëtaren në fazën tjetër të Euro 2016.

Kombëtarja nikoqire, Franca, dhe kombëtarja e Zvicrës janë ndarë baras 0:0 në ndeshjen e tretë të Grupit A.

Pas këtij barazimi të dy kombëtaret kanë siguruar plasmanin në fazën tjerët të Kampionatit Evropian, me Francën lider me 7 pikë, ndërsa Zvicra e dyta me 5 sosh.

franca 1

Te dy pjesët e lojës ishin thuajse të barabarta, me Zvicrën, e cila mbante më shumë posedimin e topit, por Franca kishe rastet më të mira për gol.

franca 2

Në pjesën e parë rasti më i mirë i takoj Francës me mesfushorin Paul Pogba, i cili më një goditje të fortë nga 25 metra goditi transversalen.

France's defender Laurent Koscielny (L) heads the ball next to Switzerland's midfielder Blerim Dzemaili during the Euro 2016 group A football match between Switzerland and France at the Pierre-Mauroy stadium in Lille on June 19, 2016. / AFP / PHILIPPE HUGUEN (Photo credit should read PHILIPPE HUGUEN/AFP/Getty Images)

Edhe në pjesën e dytë ishte fytyrë e njëjtë, me Zvicrën qe mbante topin dhe Francën që kishte rastin më të mirë për të shënuar.

xhakaaa

Rasti më i mirë në pjesë lojën e dytë ishte goditja e zëvendësuesit Dimitri Payet, i cili në minutën e 76-të goditi shtyllën pingule nga një distancë e konsiderueshme.

behrami

Ndryshe, pas Francës dhe Zvicrës, në vendin e tretë ka përfunduar Kombëtarja Shqiptare me 3 pikë, pas fitores ndaj Rumanisë me rezultat 1:0, me golin e Armando Sadikut.

franca 5

Mungesa e Vedat Muriqit, Foda tregon lojtarin që do ta zëvendësojë yllin prizrenas

Man United ka vendosur për trajnerin i cili pritet që ta zëvendësojë Ten Hagun së shpejti

Franco Foda jep versionin e tij për përjashtimin e tre futbollistëve nga grumbullimi

Hansi Flick e la yllin e Barcelonës në bankë ndaj Alavesit për arsye disiplinore

Lëndimi i Carvajal më i keq se sa pritej – sa gjatë do të mbetet jashtë fushave dhe sa ndeshje do t’i humbasë