LAJMI I FUNDIT:

Superliga

Baton Zabërgja me golin e tij i jep fitoren Dinamos së Tiranës, shpëton Luigi Di Biagon nga shkarkimi

Baton Zabërgja me golin e tij i jep fitoren Dinamos së Tiranës, shpëton Luigi Di Biagon nga shkarkimi

Superliga
Përfundon xhiro e katërt në Superioren e Shqipërisë – Tirana e vetme në krye

Përfundon xhiro e katërt në Superioren e Shqipërisë – Tirana e vetme në krye

Superliga
Superliga e Shqipërisë mbyll xhiron e dytë: Fitojnë Partizani, Egnatia dhe Skënderbeu

Superliga e Shqipërisë mbyll xhiron e dytë: Fitojnë Partizani, Egnatia dhe Skënderbeu

Superliga
Zyrtare: Baton Zabërgja kalon te Dinamo e Tiranës

Zyrtare: Baton Zabërgja kalon te Dinamo e Tiranës

Superliga
Zyrtare: Luigi Di Biagio merr drejtimin e skuadrës shqiptare Dinamo Tirana

Zyrtare: Luigi Di Biagio merr drejtimin e skuadrës shqiptare Dinamo Tirana

Superliga
Egnatia mposht Tiranën dhe fiton për herë të parë Kupën e Shqipërisë

Egnatia mposht Tiranën dhe fiton për herë të parë Kupën e Shqipërisë

Superliga
Derbi i zjarrtë i Tiranës pa fitues, gara për titull mbetet e hapur

Derbi i zjarrtë i Tiranës pa fitues, gara për titull mbetet e hapur

Superliga
Partizani fiton derbin ndaj Tiranës për të marrë kreun e Superiores

Partizani fiton derbin ndaj Tiranës për të marrë kreun e Superiores

Superliga
Zyrtare: Bekim Balaj kalon te Vllaznia e Shkodrës

Zyrtare: Bekim Balaj kalon te Vllaznia e Shkodrës

Superliga
Partizani mposht Tiranën në derbi, mbetet lider

Partizani mposht Tiranën në derbi, mbetet lider

Superliga
Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë, mposht Vllazninë në ndeshjen e bukur me pesë gola

Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë, mposht Vllazninë në ndeshjen e bukur me pesë gola

Superliga
Zyrtare: Lorik Boshnjaku nënshkruan me Vllazninë e Shkodrës

Zyrtare: Lorik Boshnjaku nënshkruan me Vllazninë e Shkodrës

Superliga
Vllaznia e Mirel Josës fiton Kupën e Shqipërisë

Vllaznia e Mirel Josës fiton Kupën e Shqipërisë

Superliga
Zyrtare: Ardian Nuhiu te Drita deri në vitin 2025

Zyrtare: Ardian Nuhiu te Drita deri në vitin 2025

Superliga
Tirana shpallet kampione e Shqipërisë në futboll për herë të 26 në histori

Tirana shpallet kampione e Shqipërisë në futboll për herë të 26 në histori

Superliga
Teuta fiton Superkupën e Shqipërisë, fiton me rezultat të pastër ndaj Vllaznisë

Teuta fiton Superkupën e Shqipërisë, fiton me rezultat të pastër ndaj Vllaznisë

Superliga
Zyrtare: Liridon Latifi kthehet në Shqipëri, nënshkruan me Vllazninë e Shkodrës

Zyrtare: Liridon Latifi kthehet në Shqipëri, nënshkruan me Vllazninë e Shkodrës

Superliga
Teuta e Durrësit shpallet kampion në Shqipëri

Teuta e Durrësit shpallet kampion në Shqipëri

Superliga
Ish-trajneri i Prishtinës, Mirel Josa merr drejtimin e Kukësit

Ish-trajneri i Prishtinës, Mirel Josa merr drejtimin e Kukësit

Superliga
Ferhan Hasani i bashkohet Partizanit

Ferhan Hasani i bashkohet Partizanit

Superliga
Partizani fiton derbin e Tiranës, vendos goli i Çinarit

Partizani fiton derbin e Tiranës, vendos goli i Çinarit

Superliga
Presidenti i ligës shqiptare flet për bojkotin e futbollit

Presidenti i ligës shqiptare flet për bojkotin e futbollit

Superliga
Zyrtare: Nevil Dede emërohet trajner i ri i Tiranës

Zyrtare: Nevil Dede emërohet trajner i ri i Tiranës

Superliga
Zyrtare: I bëri kampion sezonin e shkuar, Tirana nuk pret dhe e shkarkon trajnerin Emmanuel Egbon

Zyrtare: I bëri kampion sezonin e shkuar, Tirana nuk pret dhe e shkarkon trajnerin Emmanuel Egbon

Superliga