Baton Zabërgja me golin e tij i jep fitoren Dinamos së Tiranës, shpëton Luigi Di Biagon nga shkarkimi

Dinamo e Tiranës ka marr fitoren e dytë në kampionat, duke mposhtur Laçin si mysafir me rezultat 1-0.

Ndeshja e vlefshme për javën e gjashtë të Superligës së Shqipërisë u vendos nga goli i Baton Zabërgjës në minutën e 12-të.

Ky ishte goli i dytë për Zabërgjën në këtë edicion që është i pari për të në elitën e futbollit shqiptar.

Një fitore e mirëseardhur për Dinamon pasi nga pesë ndeshje kishte vetëm një fitore dhe katër humbje.

Trajneri i njohur italian, Luigi Di Biago ishte kritikuar shumë dhe pritej edhe shkarkimi i tij në rast humbjeje.

Kjo fitore duket se e ka shpëtuar italianin që erdhi në krye të Dinamos këtë vit.

Për Dinamo luajti edhe Veton Tusha nga minuta e parë, ndërsa Blend Krasniqi u fut në lojë në pjesën e dytë. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit