LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Bekim Balaj kalon te Vllaznia e Shkodrës

Zyrtare: Bekim Balaj kalon te Vllaznia e Shkodrës

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Bekim Balaj ka nënshkruar me Vllazninë e Shkodrës.

Vllaznia fitoi duelin me Tiranën për shërbimet e sulmuesit 32-vjeçar dhe e bindën ta rikthejnë në “Loro Boriçi”.

Lajmin e bëri të ditur vetë Vllaznia, që njoftoi se palët kanë arritur marrëveshjen për të firmosur një kontratë 3-vjeçare, teksa Balaj ka pozuar edhe me fanellën kuqeblu, të cilën e vesh sërish pas plot 12 vitesh e gjysmë, që kur u largua në verën e vitit 2010.

Sulmuesi menjëherë pasi prishi kontratën me klubin turk të Keciorengucu, zgjodhi Shkodrën për të luajtur vitet e fundit të karrierës.

Sulmuesi 32-vjeçar është rritur te Vllaznia, por ka luajtur vetëm një sezon me kuqeblutë, në periudhën 2009-2010, kur edhe ka shënuar 17 gola në 38 ndeshje, aq sa i mjaftuan për të kaluar te Genclerbirligi në Turqi.

Një rikthim i Balajt rrite edhe më shumë entuziazmin te Vllaznia, që këtë sezon me Mirel Josën si trajner, synon të kthejë në Shkodër edhe titullin kampion.

Vllaznia ku luajnë edhe treshja Liridon Latifi, Lorik Boshnjaku dhe Esat Mala, aktualisht ka 25 pikë, katër më pak se Partizani kryesues. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare

"Nuk e prisja ftesën për Evropian, pasi mendoja të luaja për Kosovën", Tarashaj: Shqipëria mund të befasojë, Zvicra në gjysmëfinale nëse Shaqiri është në formë

Romak Zeqiri
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Përfaqësueset
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori