Bayern Munich mposht Barcelonën në “Camp Nou” dhe e dërgon në Ligën e Evropës, bavarezët sigurojnë pozitën e parë në grup

Barcelona ka humbur ndaj Bayern Munich në “Camp Nou” me rezultat 3-0 në kuadër të xhiros së pestë të Ligës së Evropës.

Më të filluar ndeshja bavarezët arritën të shënonin, kur Serge Gnabry asistoi te Sadio Mane i cili në minutën e 10-të shënoi për 1-0.

Kishte dyshime për pozitë jashtë loje, por VAR i hoqi dilemat.

Në minutën e 32-të Bayern Munich shënoi edhe golin e dytë. Sërish ishte Gnabry që asistoi, kësaj radhe te Eric Maxim Choupo-Moting i cili shënoi për 2-0.

Në fund të kësaj pjesëlojë ishte Robert Lewandowski që kërkoi penallti dhe e fitoi, por pasi u shikua nga VAR u anulua.

Edhe më të filluar pjesa e dytë, Bayern arriti të shënonte, kur Joshua Kimmich e gjeti Gnabryn, por goli u anulua me VAR për pozitë jashtë loje.

Barcelona kishte rast të mirë që të shënonte me Ansu Fatin në minutën e 71-të, por ai nuk ishte i saktë.

Krejt në fund kishte kohë edhe për një gol të Benjamin Pavard për 3-0.

Bayern Munich kanë 15 pikë dhe janë lider i grupin, ndërsa Barcelona mbeti pas Interit, dhe me 4 pikë do të luajën në Ligën e Evropës. /Telegrafi/

U transferua në Arabi Saudite në moshën 26-vjeçare, Koeman ia mbyll dyert e kombëtares yllit holandez

“E kam refuzuar Kosovën, ndihem mirë që zgjodha Suedinë”, Besfort Zeneli konfirmon vendimin e tij

Guardiola zbulon të preferuarin e tij për Topin e Artë dhe nuk është Vinicius Jr dhe as Bellingham

Nico Williams refuzoi ofertat nga tri klube të gatshme për ta paguar klauzolën e largimit

Zyrtare: Mario Mitaj, lojtar i ri i Al-Ittihad

Drejtuesit e Man Utd dalin me deklaratë për Ten Hag pas rezultatit katastrofik ndaj Liverpoolit