Atletico dhe Lyon arrijnë lehtas në fazën e grupeve

Atletico Madrid ka shënuar edhe një fitore tjetër ndaj Panathinaikos, kësaj here si vendas, ndërsa Lyoni po ashtu ka vazhduar me gola të shumtë për të eliminuar Anderlehtin.

Spanjollët mposhtën grekët me rezultat 2-0, shpresat e të cilëve u fundosën që nga minuta e katërt kur Vyntra shënoi autogol. Goli i dytë për spanjollët erdhi shtatë minuta para fundit të kohës së rregullt të ndeshjes nga Sergio Aguero.

Lyoni shënoi edhe një fitore bindëse në udhëtim te Anderlecht, të cilin e mposhti me rezultat 3-1. Të tri golat për francezët i shënoi Lisandro Lopez që në pjesën e parë të ndeshjes (26’, 32’ dhe 41’), ndërsa për belgët shënoi Suarez në fillim të pjesës së dytë nga penaltia (51’).

Në fazën e grupeve do të kualifikohet edhe ekipi Debrecen, që shënoi fitore 2-0 ndaj Levski Sofia, si dhe Makabi Haifa që mposhti me rezultat 3-0 ekipin e Salzburg.

Edhe Zyrich do të jetë në fazën e grupeve pasi mposhti ekipin e Ventspils.

Deschamps u tall me Thuramin për shkak të veshjes, sulmuesi i Interit nuk e kuptoi shakanë dhe krijoi të qeshura

Përzgjedhësi i Serbisë, Stojkovic befason me fjalët e tij për Granit Xhakën

Leo Messi nuk hezitoi të përmend kush janë tre lojtarët më të mirë në Ligën Premier

“Jam i shqetësuar”, legjenda e Real Madridit kritikon taktikat e Ancelottit këtë sezon

Man Utd refuzoi një nga sulmuesit më klinik në Evropë për të nënshkruar me Hojlund

Real Madridi merr vendimin e madh për Alexander-Arnold pas situatës së krijuar me lëndimin e Carvajal