Arsenali ka shënuar fitore ndaj West Hamit në shtëpi me rezultat 3-0.

Ishin rreth 60 mijë shikues në Emirates ata që tentuan t’i japin besim ekipit në një moment të vështirë në një tjetër sezon të vështirë.

Pjesa e parë përkundër dominimit të vendasve kaloi pa gola.

Në pjesën e dytë gjithçka u zhvillua në të mirë të Topçinjve.

Mesut Ozil pas 58 minutash lojë ishte ai që realizoi për 1-0 pas një goditje precize të ulët në zonë.

Theo Walcott pas 10 minutash shtoi pas një aksioni të bukur për 2-0, me asist të Ozilit.

Deri në fund nuk pati ndryshime dhe Arsenali kështu suksesshëm realizoi fitoren e radhës.

Arsenali gjendet tash në vendin e pestë me 54 pikë dhe ka gjasa shumë të ulëta për një kualifikim në top katërshe dhe Ligën e Kampionëve. Megjithatë, tradita për vendin e katërt mund të shpërfaqet në skenë, nuk i dihet. /Telegrafi/

Florent Muslija merr përgjegjësinë për skandalin e fundit

Super dueli: Shqipëri-Gjeorgji, publikohen formacionet zyrtare

Kombëtarja e Shqipërisë
Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë

Jose Mourinho zgjedh tre futbollistët më të mirë në histori – injoron Ronaldon

Uragani kuq e zi marshon drejt stadiumit “Air Albania”, atmosferë e zjarrtë në Tiranë

Një sulmues pak i njohur ka shënuar më shumë gola se Mbappe, Kane dhe Haaland në 2024