0Shares

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, është shprehur tejet i interesuar që të mbyllë dilemën për vendin e tretë qysh të dielën ndaj Romës në sfidën që zhvillohet në San Siro.

Milanit i duhet vetëm një fitore në dy ndeshjet e radhës ndaj Romës dhe Sienës që të konfirmojë vendin e tretë që dërgon në Ligën e Kampionëve, por Allegri nuk dëshiron ta lë për javën e fundit.

“Unë kam thënë 70-71 pikë na duhen dhe ne mund ta bëjmë këtë të dielën. Ne duhet të jemi më të motivuar se Roma dhe rezultati i vetëm për ne është fitorja”.

“Ne do ta luajmë lojën tonë. Ne kemi bërë mirë në pjesën e dytë të sezonit. Skuadra ka fituar zemrat e tifozëve pas startit të keq dhe nuk ka një ndeshje ku s’kemi luftuar. Vendi i tretë do të na ndihmonte për të rifituar vetbesimin dhe për të na dhënë një bazë të mirë për startin e sezonit të ardhshëm”, u shpreh Allegri. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)