Barcelona ka bërë ofertë për talentin e madh 17-vjeçar

Barcelona ka hequr dorë nga përforcime e mëdha në skuadrën e saj të parë, por nuk e ka ndalur kërkimin e tyre për talentë të rinj. Pas ardhjes së Pedro Soma, 17-vjeçari Antonio Cordero ka rënë në sy.

Një sulmues anësor i krahut i djathtë, por me këmbë të majtë, Cordero tashmë ka shënuar dhe asistuar në dy paraqitjet e tij të para për Malagën në futbollin profesionist.

Sulmuesit të talentuar iu deshën vetëm 34 minuta për ta bërë këtë, duke shënuar një gol vendimtar kundër Racing Ferrol, dhe më pas duke asistuar një tjetër kundër Mirandes në një tjetër barazim, kontributet e tij shpëtojnë të dy pikët e Malagas.

Sezonin e kaluar ai bëri debutimin e tij për Malagën dhe vazhdoi të luajë 22 herë, me dy asistime, ndonëse për një shumë totale prej vetëm 777 minutash.

Cordero shënoi gjithashtu golin për të rikthyer Malagën në Segunda Division pas një mungese të gjatë, në minutën e 121-të të finales së tyre në ‘play-off’ kundër Nastic.

Sipas Mundo Deportivo, Cordero do të ishte një përforcim për Barca Atletic në shtytjen e tyre të promovimit, me synimin për zhvillimin e tij.

Megjithatë, Malaga dëshiron ta mbajë atë dhe ka refuzuar ofertën e parë të Barcelonës, megjithëse nuk është e qartë nëse do të bëhet një e dytë. /Telegrafi/

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Notat e lojtarëve, Ukrainë 1-2 Shqipëri: Ismajli dhe Manaj me paraqitje fantastike

Kombëtarja e Shqipërisë
“E kemi fajin edhe ne”, trajneri Lucescu për sharjet e tifozëve dhe vërshëllimin e himnit

Kroos bëhet viral në internet me postimin e tij pasi Ronaldo shënoi golin e 900-të në karrierë

Sylvinho i kënaqur me angazhimin e lojtarëve dhe përmbysjen e rezultatit ndaj Ukrainës