Muharrem Jashari i pandalshëm në Ukrainë – për të dytën ndeshje me radhë shënon gol dhe asiston

Muharrem Jashari ka vazhduar me paraqitje shumë të mira me fanellën e LNZ Cherkasyn, duke qenë protagonisti kryesor në fitoren ndaj Karpaty Lviv.

LNZ Cherkasy ishte duke humbur pas pjesës së parë me rezultat 1-0, për ta kthyer rezultatin në pjesën e dytë dhe për të fituar me rezultat 2-1.

Fillimisht Jashari asistoi te goli i barazimit që u shënua nga Gennadiy Pasich në minutën e 61-të.

Jashari arriti të shënojë golin e fitores në minutën e 77-të për 2-1.

Mesfushori që luan të gjitha rolet në këtë repart, ka dy gola dhe dy asistime deri më tani.

Dyshja shqiptare e mbrojtjes te LNZ Cherkasy, Hajdin Salihu dhe Ajdi Dajko luajtën gjithë ndeshjen.

LNZ Cherkasy është në vendin e dytë në elitën e futbollit ukrainas me 9 pikë pas pas katër ndeshjesh.

Jashari në një intervistë të dhënë për Telegrafin disa ditë më parë ka thënë se është gati për Kosovën kurdo që ftohet. /Telegrafi/

Guardiola tregon tre lojtarë që mund të zëvendësojnë Haalandin te Man City

Live Transferimet e fundit të afati kalimtar veror – klubet po punojnë për të mbyllur goditjet e fundit

Chiesa i cakton Barcelonës një afat - nëse nuk mbyllet marrëveshja italiani shkon te Liverpooli

Modric

Modric "u çmend" me shokët dembelë të skuadrës, Mbappe dhe Vinicius në shënjestër të kritikave

Një figurë te Barcelona vendosi veto për rikthimin e Neymarit, përkundër se braziliani u vetëofrua

"Së shpejti në aksion, lajmet janë të pavërteta" - kampi i Neymar reagon pas thashethemeve për kthimin në Barcelonë