Drita i afrohet golit ndaj Audas, mbyllet baras pjesa e parë

Drita po zhvillon një ndeshje mjaftë të mirë ndaj Audas, por pas 45 minutash rezultati mbetet 0-0.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skluadrave u mbyll me fitoren e letonezëve me rezultat 1-0.

Të besuarit e Zekirija Ramadanit po luajnë një lojë mjaftë të kujdesshme, duke mos i lejuar mysafirët të rrezikojnë portën e tyre.

Ndërsa në minutën e 42-të Drita kishte dy mundësi shumë të mira, ku Blerim Krasniqi dhe Albert Dabiqaj gjuajtën drejt porte, por në të dyja rastet portieri mysafir arriti të ruajë portën e tij.

Edhe shtatë minuta lojë shtesë nuk i ndihmuan Dritës të gjejë golin.

Pjesa e dytë pritet të jetë edhe më e mirë, pasi që Drita nuk do të pajtohet me këtë rezultat dhe do të kërkojë golin. /Telegrafi/

Barcelona po ia shet Atletico Madridit një lojtar me shumë përvojë në La Liga

Super ylli i Real Madridit mendon të largohet nga Santiago Bernabeu

Armando Broja në bisedime me rivalin e Chelseat - transferimi mund të realizohet në pak ditë

Çfarë do të thotë për Barcelonën kalimi i Marco Reus te LA Galaxy

Legia Varshava është kundërshtari përballë Dritës – luhet për grupe, 3 milionë euro dhe lavdi

Pep Guardiola refuzoi të nënshkruajë me Cristiano Ronaldon te Man City – është zbuluar edhe arsyeja pse ndodhi kjo