Drita e mbyll në disavantazh pjesën e parë ndaj Audas

Drita po luan si mysafir i Audas në Letoni, në ndeshjen e parë të fazës së tretë eliminatore të Ligës së Konferencës.

Zekerija Ramadani u fut në lojë me ekipin më të mirë, por që nuk arriti të krijojë raste të rrezikshme.

Bruno Tavares hapi ndeshjen në minutën e 9-të me një gjuajtje të saktë nga goditja e dënimit për të shënuar për 1-0.

Pas goli Drita filloi të luajë më e organizuar, por nuk arritën të rrezikon dukshëm portën e portierit Krisjanis Zviedris.

Mbetet të shihet nëse në pjesën e dytë Drita do të arrijë të bëjë më shumë për të shënuar të paktën një gol ë të marrin një rezultat pozitiv./Telegrafi/

Barcelona po ia shet Atletico Madridit një lojtar me shumë përvojë në La Liga

Super ylli i Real Madridit mendon të largohet nga Santiago Bernabeu

Armando Broja në bisedime me rivalin e Chelseat - transferimi mund të realizohet në pak ditë

Çfarë do të thotë për Barcelonën kalimi i Marco Reus te LA Galaxy

Legia Varshava është kundërshtari përballë Dritës – luhet për grupe, 3 milionë euro dhe lavdi

Pep Guardiola refuzoi të nënshkruajë me Cristiano Ronaldon te Man City – është zbuluar edhe arsyeja pse ndodhi kjo