Holanda dhe Franca mbyllin pjesën e parë pa gola, por me disa raste shënimi

Holanda dhe Franca e kanë mbyllur pjesën e parë me rezultat 0-0 edhe pse rastet nuk munguan.

Tuplipanët ishin të parët që në minutën e parë me Jeremie Frimpong, i cili gjuajti, por portiere priti.

Antoine Greizmann gjuajti bukur nga distanca në minutën e 4-të, por goditja e tij u prit nga portieri duke e dërguar topin në këndore.

Në minutën e 14-të, Griezmann kishte dy raste shumë të mira, por njëherë u ngatërrua me topin, pastaj gjuajti jashtë.

Cody Gakpo gjuajti në minutën e 16-të, por Maignan priti bukur.

Rastin e fundit në pjesën e parë e kishte Marcus Thuram, por i vetëm me portiere gjuajti mbi portë.

Na pret një pjesë e dytë e bukur, pasi të dy skuadrat po luajë mirë. /Telegrafi/

Ndërhyrja e ashpër që i bëri Riberys dhe shkëmbimi i fanellave me francezin - Armend Dallku zbulon edhe një porosi të Ibrahimovicit drejt Debatik Currit

Kombëtarja e Shqipërisë
PSG përgatit një ofertë rekord botëror për transferimin e Lamine Yamal

Morën vendime të gabuara, dy gjyqtarë largohen nga Euro 2024

Formacioni më i vlefshëm me lojtarët që nuk kanë luajtur ende asnjë minutë në Euro 2024

Shtatë lojtarë janë jashtë projektit i Thiago Mottas te Juventusi

Armando Broja, Rey Manaj apo Mirlind Daku, cili është sulmuesi më i mirë i Shqipërisë sipas Armend Dallkut?