Roma shumë e fortë për Milanin, fiton në Olimpico edhe pse luajti për 60 minuta me dhjetë lojtarë

Roma ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Milanit, kësaj radhe 2-1, për të kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Romakët e Daniele De Rossit kishin fituar edhe në ndeshjen e parë me rezultat 1-0 në “San Siro” dhe kështu me rezultat 3-1 në total kaluan tutje.

Sikurse në ndeshjen e parë edhe në Olimpico, golin e parë e shënoi Gianluca Mancini për 1-0 në minutën e 12-të.

Pas dhjetë minutash, Paulo Dybala me një goditje shumë të bukur mposhti portierin e Milanit për 2-0.

Roma mbeti me dhjetë lojtarë në fushë në minutën e 31-të, kur Zeki Celik u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Edhe pse me dhjetë lojtarë në fushë, Roma kishte më shumë nga loja dhe në pjesën e dytë rreziko me Leandro Spinazzolan dhe Tammy Abraham.

Krejt çka bëri Milani ishte një gol me Matteo Gabbian në minutën e 85-të, pas asistimit të Rafael Leaos për 2-1.

Roma ruajti epërsinë dhe me dy fitore nga dy ndeshje, kalon tutje në gjysmëfinale të Ligës së Evropës. /Telegrafi/

Pep Guardiola dhe Heung-Min Son kishin një bisedë me të përfunduar ndeshja mes Cityt dhe Spurs

Dështimi i Ligës Premier 'në prag të shndërrimit në miliarder' falë biznesit jashtëzakonisht të suksesshëm

Çmenduria e kësaj vere: Bruno Fernandes transferohet te Interi?

“Ishim gati, por s’na pyetën fare” - Ministri i Sportit, Hajrulla Çeku reagon ashpër ndaj bashkëpunimit Shqipëri-Serbi